Skocz do zawartości

Podmiana wody -odstana woda filtrować czy nie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedno podmiany wody do 50 l mogę robić co 2 tyg? 12 l? Czy muszę co tydzień 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, bo częstotliwość zmian oraz ilość wymienianej wody zależy od tego jakie to akwarium - tzn. jaka obsada, czy dużo roślin, jak wydajna filtracja biologiczna, czy dodaje się dużo nawozów itp.

Przykładowo mocno zarośnięte akwaria z umiarkowaną obsadą często nie wymagają w ogóle podmian. Z kolei akwaria tanganickie czy malawi z niewystarczającą filtracją muszą być podmieniane bardzo często.

Generalnie doradza się wymianę co tydzieć 15-20% wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, bo częstotliwość zmian oraz ilość wymienianej wody zależy od tego jakie to akwarium - tzn. jaka obsada, czy dużo roślin, jak wydajna filtracja biologiczna, czy dodaje się dużo nawozów itp.

Przykładowo mocno zarośnięte akwaria z umiarkowaną obsadą często nie wymagają w ogóle podmian. Z kolei akwaria tanganickie czy malawi z niewystarczającą filtracją muszą być podmieniane bardzo często.

Generalnie doradza się wymianę co tydzieć 15-20% wody.

Obsada to 8x Neon Innesa 1+1 p. Ramireza, mam zamiar kupić jeszcze z 2 neony, akwarium nie jest prawie wcale zarośnięte, mam sztuczną roślinę ale chciałbym mieć żywe tylko nie wiem od czego zacząć, jakie najlepsze będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...