Skocz do zawartości

[54l.] Kreweci Pałac


djmoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AKWARIUM 54L. Guardin. (miało być OptiWhite ale wyszło jak wyszło.)
-wymiary zbiornika- 60x30x30
-oświetlenie- Aquael Decolight 11W 6500k, Aquael Leddy Smart 6W 8000k(świeci jak 12W)  Aquael Decolight Led 5w 6500k(świeci jak 20W) ok 0,7W/L
-filtracja Aquael Turbo 500 z ceramiką.
-ogrzewanie 2x Grzałka mała plastikowa-10W
-dodatkowe wyposażenie-butla Co2 2l.
-nawozy-póki co tylko kulki glinowo-torfowe. Micro, Macro od Huntera Blue Line.
-obsada- Krewetki Red Cherry SAKURA, 1 Helenka, 4 Military Helmet.
-roślinność-uzupełnię szczegółowo innym razem.
-parametry wody:

NO3-10
NO2-0
GH-7
KH-10
PH-7,2

Test na fosforany:
PO4-0,03

-dekoracje- skałki, korzenie.

post-8119-0-23689200-1430058816_thumb.jpg

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo. Wszystko ustabilizowane NO2-0. Podmiany wody 1 raz w tygodniu ok 20% bez odmulania dna ze względu na maluszki, glonów brak. Nawożenie delikatnie potas, azot, żelazo osobno czasem pełne macro od Huntera Blue Line, po podmianie wody minimalnie pełnego micro. Raz na jakiś czas kropelka tytanu. Krewetki karmię zmineralizowanymi tabletkami Sgrimstablet na zmianę z Melatablet 1 co 2 dni. Co2 1bąbelek na sekundę, na noc pełne natlenienie bez Co2. Piasek z Obi. Święcę 10h. (9:00-19:00) Skałki to drzewiasty łupek (tak robiłam test na twardość z octem i nic się nie pieniło) jeszcze jakieś pytania?

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ciemno zielony zbliżony do niebieskiego, (wysokie stężenie zaznaczone jest na jaśniutki zielony przechodzący w żółty) Jeżeli będziesz utrzymywał poziom co2 na takim poziomie i unikał jasno zielonego koloru będzie ok ;) Tylko prawdziwy wynik dopiero uzyskiwany jest do 2h, ale jak podłączysz i ustawisz licznik bąbelków 1/s będzie ok oczywiście jeżeli masz akwarium ok 54l. Co2 z bimbrowni przy krewetkach raczej nie polecam....

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zaświecam sobie diody nad akwarium i specjalnie dałam w to miejsce gałęzatkę bo akurat ona pod nimi jest oświetlona i widać jak hasają w niej świeżo wyklute maluszki milimetrowe jeszcze przezroczyste. To mój punkt obserwacyjny ;) A korzeń postaram się na bieżąco odsłaniać,choć rośliny rosną jak nigdy ;)

post-8119-0-86130700-1430132176_thumb.jpg

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jedzą warzywa ale gotowane i mięciutkie. Lubią też banany, przynajmniej te moje ;) Ostatnio nawet wrzuciłam kuleczkę ugotowanego zielonego groszku, było poruszenie całego akwarium ;) Trzeba jednak pamiętać o tym aby wyciągnąć niezjedzone resztki warzyw i owoców. Zróżnicowana dieta świetnie wpływa na ich wygląd, ubarwienie i rozwój maluszków ;) Jednak zmineralizowanych tabletek nic nie zastąpi.

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zaczyna napełniać się roślinkami :) Bardzo sobie chwalę nawozy "od Huntera" z allegrosza Blue Line. Jeżeli ktoś planuje zmienić nawożenie albo  szuka dobrego nawozu i niedrogiego to na prawdę polecam  Blue Line bo rośliny rosną w oczach :)

post-8119-0-76386000-1430480236_thumb.jpg

post-8119-0-89614500-1430480331_thumb.jpg

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...