Skocz do zawartości

[96l. ] Mała Ameryka mrokalo po restarcie .


mrokalo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , poprzedni projekt zaatakowały krasnorostry , postanowiłem więc zrobić restart . Kolejnym powodem była chęć przeprowadzenia korekty w obsadzie , ograniczenia roślinności , zmiana aranżacji oraz tła , no i ogólne porządki .

Restart zmuszony byłem przeprowadzić w ciągu jednego dnia , gdyż nie mam możliwości przenieść mieszkańców na dłużej niż kilka godzin .

Użyłem ok. 80% starej wody , oraz całego piachu który był w zbiorniku , filtr na razie nie czyszczony . Cała operacja trwała ok. 12 godzin i masę pracy , najdłużej zeszło się przy płukaniu piachu i przesiewaniu go przez drobne sitko aby oddzielić manado które było jednak wielkim błędem . Najbardziej szkoda mi substratu aquabasis który też został wywalony , ale mam nadzieję że na kulkach g-t też źle nie będzie .

W zbiorniku nie będzie już raczej roślin typu nurzańca , będą raczej rośliny nad którymi można zapanować i nie rosną tam gdzie chcą , ogólnie ma być minimalistycznie .

 

Opis zbiornika .

Wymiary :

70x35x40 proste z pokrywą .

 

Oświetlenie :

2 X 24W

SYLVANIA AQUASTAR 10000k

OSRAM 830 3000k

Świecone 10 godzin dziennie , z czego 70% czasu sama 3000k .

Dziś 3000k będzie wymienione na 6500k DeLux HO Osram .

 

Filtracja :

JBL Cristal Profi e901

Eheim skimmer

Prefiltr Gush .

 

Ogrzewanie :

Aquael Gold 100W

 

Podłoże :

Piasek kwarcowy .

W najbliższych planach kulki g-t .

 

Wystrój :

Korzenie .

Kamienie .

Tło folia czarny mat .

 

Roślinność :

Echinodorus 3 rodzaje .

Sagittaria platyphylla .

 

 

Nawożenie :

AquaArt cała linia , na razie będę tyko podawał carbo i potas

 

Obsada :

1+1 Ramireza standard + 2 samice electric blue .

8x Otosek

8x Kirysek Panda

Kilkanaście Helenek

W planach ławica , myślę o 12 red phantom tetra , ale czekam na waszą pomoc i radę co ewentualnie innego .

 

Parametry wody :

pH 6,5-6,8

Gh 6

kh 4

kh , Gh mogą być odwrotnie , dokładnie podam wieczorem .

 

Wygląd :

Było :

post-21096-0-05841600-1428485666_thumb.jpg

 

Jest :

post-21096-0-39697800-1428485771_thumb.jpgpost-21096-0-25618400-1428485864_thumb.jpgpost-21096-0-90711200-1428486091_thumb.jpg

 

Zapraszam do wyrażania swoich opinii .

Pozdrawiam

mrokalo .

Edytowane przez mrokalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa całkiem fajne wyszło, jedyne czego mi brakuje to zaśmieconego dna :) Osobiście dałbym tu parę garści liści, a usunął te kamienie po rogach. Zamiast liści ewentualnie posadziłbym jakieś niższe roślinki bo pustawo przy dnie. Oczywiście jak się rozrośnie to zacznie to zupełnie inaczej wyglądać. Będę podglądał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień prac nad zbiornikiem po restarcie .

Dziś wyczyszczony kubeł , zmieniona świetlówka z 3000k na 6500k , w podłoże wsadzone kulki JBL bo do takich miałem tylko dostęp .

 

W kubełku był taki syf , że się teraz nie dziwię że wywaliło mi krasnalami .

 

Zastanawiam się również nad zmianą statecznika z 2x24 na 2 X po 1x24 , tak żeby świetlówki były od siebie nie zależne i żebym nie musiał grzebać codziennie pod pokrywą aby włączyć i wyłączyć dodatkową świetlówkę .

 

Czy ktoś stosował kulki pod korzenie JBL ? Czy spełnią swoją rolę , czy lepiej kupić tradycyjnie kulki GT np. od Sławka ?

 

Zastanawiam się dalej nad roślinami na pierwszy plan , może coś mi doradźcie co się będzie fajnie komponowało z obecnym wystrojem . Na pewno nie chcę czegoś co rośnie jak chwast , także Sagittaria subulata którą doradza locdog raczej odpada . Może jakieś małe Echinodorusy ? na pewno coś z biotopu . Bardzo proszę o rady .

 

Zamówiłem już również Red Phantom Tetra 12 szt , będą pewnie we wtorek razem z nową kostką 30l aquaela ;) czy nie za dużo / mało tych Phantomów ?

 

To chyba wszystko , foto po zmianie świetlówki zrobię wieczorem .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że miało być minimalistycznie , ale mam nadzieję że w tym tygodniu dojdą jeszcze :

- Echinodorus sp.Jaguar 2szt.

- Lobelia sp.mini 10szt.

- Staurogyne Porto Velho 10szt.

- Echinodorus Angustifolius 8szt.

Do tego kulki GT .

 

Mam też nadzieję że jutro już będą nowi mieszkańcy , czyli :

12 X Hyphessobrycon sweglesi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszli nowi mieszkańcy , maluchy na razie słabo wybawione , ale w ławicy prezentują się świetnie , oto mi chodziło i jestem bardzo zadowolony .

post-21096-0-26881700-1429121605_thumb.jpg

 

Wcześniej udało mi się uchwycić electric blue .

post-21096-0-18062900-1429121685_thumb.jpg

 

Mam nadzieję że jutro dojdą rośliny , pojutrze szyszki , liście i trochę sprzętu .

 

Przepraszam za jakość zdjęć ale pstrykane na szybko telefonem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie we mnie się budzi spostrzeżenie, że po mimo przeprowadzonego restartu w zeszłym tygodniu, nadal cały czas coś mieszasz, wymieniasz, dodajesz, a końca tego nie widać ;) .

Chyba troszkę nie do końca wszystko zaplanowałeś?

Szkoda, że już są w zbiorniku ryby. Muszą na klatę przyjmować dawki stresu związane z ciągłymi manewrami w zbiorniku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku od restartu nic nie grzebałem , wsadzone zostały tylko kulki pod korzenie , wyczyściłem kubeł i zmieniłem jedną ze świetlówek , nie nazwałbym tego grzebaniem ;)

Wczoraj doszła nowa obsada więc została wpuszczona , a nowych roślin jeszcze nie mam ;) więc albo czytasz nieuważnie , albo nadinterpretujesz ;)

Moim celem jest stworzenie jak najlepszych warunków dla mieszkańców , i bez wyraźnej potrzeby grzebał w zbiorniku nigdy nie będę .

Właśnie doszły nowe rośliny od Sławka , żeby wszystkich uspokoić wsadzę je dopiero jutro jak dojdą szyszki i liście ;)

 

PEACE .

Edytowane przez mrokalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Do zbiornika doszły nowe roślinki , teraz tylko czekać aż się ładnie wszystko rozrośnie .

Wczoraj podczas podmiany wody zamontowałem oddzielny statecznik na drugą świetlówkę , wszystko oczywiście na programatorach elektronicznych .

Jest tak :

10.00 - 14.00

Świetlówka z tyłu 6500k

post-21096-0-92669800-1429780165_thumb.jpg

 

14.00 - 16.00

Obie świetlówki 6500k + 10000k

post-21096-0-26081300-1429780396_thumb.jpg

 

16.00 - 20.00

Świetlówka z przodu 10000k

post-21096-0-61633700-1429780501_thumb.jpg

 

Zastanawiam się czy nie zmienić aquastara na groluxa , co wy na to ?

No i myślę nad oświetleniem nocnym , tak żeby świeciło powiedzmy do 23.00 , chodzi mi o taki zestaw :

https://www.akwarystyczny24.pl/aquawild-moon-led-czerwony-1m-%7C-oswietlenie-nocne-do-akwarium-najwyzsza-jakosc-p-5918.html?osCsid=1de35a603fdc0750cdea36bddd2ccf6e

tylko jaką barwę wybrać ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...