Skocz do zawartości

Ampularia kontra Helenki


martyjak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, by nie zakładać dwóch oddzielnych tematów, zadam dwa pytania w jednym. Oczywiście oba dotyczą tego samego - ślimaków.

Pytanie pierwsze:

Jestem po restarcie akwarium, w którym mieszkają obecnie tylko Helenki (obsada jest właśnie wybierana).

Bardzo bym chciała, by pojawił się w nim ślimak Ampularia, ponieważ mi się szalenie podoba. Nie mam dobrych wspomnień z konfrontacji tych dwóch ślimaków. Helenki najzwyczajniej, zjadły dużo większą Ampularie zaraz po pojawieniu się w zbiorniku. 

Czy muszę decydować, które ślimaki wybrać?

 

Pytanie drugie:

Mam wrażenie, że Helenki zachowują się dość dziwnie. Wślizgują się pod samą taflę wody i traktują ją jak szkło. Końcówką nogi trzyma się szyby by oczywiście nie spaść na dno i zostaje w takiej pozycji przed dłuższy czas. Czy to normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że musisz się zdecydować jakie ślimaki chcesz, moim zdaniem helenki dużo bardziej były by przydatne pod warunkiem że masz dla nich odpowiednie warunki. Co do drugiego pytania u swoich helenek zauważyłem że też idą do samej góry i sobie tam siedzą. Więc chyba to normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem Helenki razem z Ampulariami i oba gatunki żyły razem bezkonfliktowo, jedynie bardzo małe Apularie mogą paść ofiarą helenek. 
Co do drugiego pytania to takie samo zachowanie widziałem u świderków i dorosłych Ampularii. Jak dla mnie nic szczególnego po prostu szukają "michy" gdzie się da ;-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...