Skocz do zawartości

Krzyżowanie Gupików


Knx213
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Da się skrzyżować te 2 gatunki. Pytanie tylko po co? Są przepiękne Endlerki i są przepiękne Pawie Oczka. Ich różnorodność jest na tyle duża, że nie warto bawić się w mieszanie. Tym bardziej nie warto, że te 2 gatunki różnią się od siebie budową ciała, wymaganiami, genami. Mieszańce mogą być zdeformowane, bardziej podatne na choroby. Tak naprawdę zagadką jest co się "urodzi". Może i niektórzy rozmnażają takie osobniki z powodzeniem, ale ja nie jestem zwolennikiem takiego działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 L Jest :)

Tak więc pojemność zbiornika masz właściwą. Sam wybierz które bardziej Ci się podobają. Mi osobiście do gustu najbardziej przypadają Endlerki Blue Japan, ale wszystkie są tak naprawdę urokliwe. Twój wybór. Oczywiście pod warunkiem, że spełniasz inne wymagania ryb. Nie tylko litraż akwarium jest istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja się podepnę z pytaniem: mając różne gupiki w aqua rozmnażają się samoczynnie. Potem młode rosną i rozmnażają się z ojcem czy matką. Czy młode należy zawsze oddzielać czy do któregoś pokolenia nie stanowi to problemu?

Zależy co nazywasz problemem :) Ja widzę zasadniczo dwa: genetyczny - ale wtedy nawet przy intensywnym rozmnażaniu zawsze jakaś część populacji będzie "normalna" oraz problem istotniejszy - wraz z kolejnymi miotami ilość rybek wzrasta, a miejsca ubywa. Wymusza to oddawanie rybek do sklepu, co z kolei rozwiązuje problem pierwszy, bo zawsze można oddać więcej ryb i starą obsadę wzbogacić o nową pulę genów poprzez zakup nowych samców/samic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...