Skocz do zawartości

Propozycja obsady - pytanie o sprzęt


Kaczman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dwuletniej przerwie wracam do akwarystyki. Zamówiłem zbiornik 80x40x35cm wysokie - 112 litrów.

Wodę planuję od początku w 90% z filtra RO.

 

Obsada:

6-12 x Kiryski Pigmeje

6-12 x Otocinclus - najlepiej Zebra, Hoppei albo Macrospilus ( kto wie gdzie dostępne?)

2+5 Gupiki Endlera (docelowo chciałbym parkę Apistogramma Panduro)

 

Podłoże - piasek + granulki dla roślin, trochę kamieni i korzenie.

Woda z RO + szyszki olchy i liście dębu myślę, że PH ustabilizuję w granicach 6,7.

 

Chciałbym możliwie dużą grupę Kirysków i Otosków - bo wiem, że robi to wielką różnicę w ich zachowaniu  Jaką filtrację polecilibyście pod taki zestaw? 

Edytowane przez Kaczman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaką filtrację polecilibyście pod taki zestaw?

JBL e901 byłby idealny :) 75% ceramiki i jeden kosz gąbek + prefiltr jako gąbka.

 

 

 

2+5 Gupiki Endlera

Parametrowo i temperaturowo to raczej endlerki tu nie pasują.

 

 

docelowo chciałbym parkę Apistogramma Panduro

Pozazdrościć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwa 80x40x40 i JBLe701-w zupełności wystarcza :) Mam też drugie akwarium 80x35x40 i tam dałem  e901 i robi pralkę.Można przykręcić moc ale nigdy nie wiadomo czy uszczelka nie puści :) Polecam więc e701 :D

 

To dział obsady, także +1 za spam. 

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam na razie RO, zamówiłem JBL e901 jeśli zrobi wirówkę ustawię go na podłodze i zbiję moc słupem wody(?).

Zamiast Panduro pójdę w kierunku Kakadu i oprę się na kranowicie + 20%RO.

Z kranu mam GH 13, ph 7,2-7,4.

Po korekcie planowana obsada to:

2 + 4 Gupiki Endlera

8-12 Otosków

8-16 Kirysków Pigmei

1+2(3) Pielęgniczki Kakadu.

 

Możecie mi doradzić czy mogę mieć kilkanaście Kirysków i Otosków? Nie chcę przerybienia, ale wiem, że te rybki są szczęśliwe w większej grupie...

 

Podłoże to piasek rzeczny 0,8-1,2mm. Szykuję sporo łatwych w utrzymaniu roślinek, nie chcę wspomagania CO2, czy oświetlenie na poziomie 40-50W będzie wystarczające, czy celować w 72W? I jeszcze,czy mając 3 oprawy podłączone pod jeden statecznik 72W mogę korzstać z dwóch, bez negatywnych konsekwencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...