Skocz do zawartości

Nawożenie aqua art - jakie i kiedy?


777i
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Akwarium zalałem 12.02.2015

Wymiary 60x30x35 - 63L

Światło palę 5:15h dziennie i powoli ten czas przedłużam.

Na dnie posadziłem małego heńka, mam parę mchów na korzeniu, dwie gałęzatki luzem, do tego rotala rotundifolia, ludwigia repens, moczarka i rozety.

Substrat JBL Aquabasis plus. 

 

W innym wątku dowiedziałem się mniej więcej czym je nawozić. Od samego początku podaję raz dziennie po zapaleniu światła CARBO (jedno psiknięcie). Do tego posiadam CLASSIC, ale tymczasowo go nie daję roślinom, dopóki nie kupię PRO MACRO RED i K+.

 

Kiedy powinienem zacząć nawozić rośliny wymienionymi nawozami?

Czy może istnieją jakieś ich tańsze zamienniki?

Edytowane przez 777i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może istnieją jakieś ich tańsze zamienniki?

Jasne, jest tego sporo na rynku. Masz gotowce makro, mikro, sole...

 

 

Kiedy powinienem zacząć nawozić rośliny wymienionymi nawozami?

Carbo możesz podawać więcej, potas też już zacznij, resztę jak zaobserwujesz pierwsze braki (to się tyczy wszystkich nawozów, nie tylko z AA).

Rzuć okiem na ten temat http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

777i, dnia 15 Lut 2015 - 10:04, napisał: Czy może istnieją jakieś ich tańsze zamienniki? Jasne, jest tego sporo na rynku. Masz gotowce makro, mikro, sole...

 

Na przykład coś takiego http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-makro-i-mikro-gratisy-nowosc-i4963172986.html?Czy to może być wystarczającym na start?

 

 

 

777i, dnia 15 Lut 2015 - 10:04, napisał: Kiedy powinienem zacząć nawozić rośliny wymienionymi nawozami? Carbo możesz podawać więcej, potas też już zacznij, resztę jak zaobserwujesz pierwsze braki (to się tyczy wszystkich nawozów, nie tylko z AA).
  

Co masz na myśli mówiąc więcej? Na przykład dwa naciśnięcia pompki po zapaleniu światła?

Czyli na razie olać CLASSICa i dawać K+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc więcej? Na przykład dwa naciśnięcia pompki po zapaleniu światła?

Na przykład ;) .

Co prawda fotką z akwarium się nie pochwaliłeś, ale myślę że dwa "naciśnięcia" pompki możesz dać swobodnie.

 

 

Czyli na razie olać CLASSICa i dawać K+?

Tak, potas podawaj jak najprędzej. Rośliny muszą odbudować system korzeniowy, a potas i Carbo są im do tego niezbędne.

Odnośnie Cllassic'a, to radzę uważać. Nawet delikatne przenawożenie tym nawozem skutkuje wysypem zielenic. To samo może nastąpić przy przenawożeniu Ferro.

Największym minusem tych nawozów jest fakt, że producent nie podaje ile czego się w nich znajduje i do tego ta linia nawozowa do tanich nie należy.

 

 

 

Na przykład coś takiego http://allegro.pl/na...963172986.html?Czyto może być wystarczającym na start?

O ile dobrze doczytałem to nawóz zawierający jednocześnie mikro i makroelementy. Jeśli tak, to zdecydowanie odradzam. Przy braku makro, można przenawozić mikro i na odwrót.

Jeśli wybierasz nawozy, to zawsze makro i mikro oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z akwarium-net potas i makro w płynie

A co do zdjęcia to niestety w chwili obecnej nie mam jak go zrobić :/

 

Aha, i jeszcze jedno pytanie. Parę dni po zalaniu akwarium stężenie chloru wynosi nadal jakieś 0,8 mg/L, czy dla szybszego jego odparowania powinienem zostawić akwarium na dobę albo i dłużej z otwartą klapką od pokrywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy dla szybszego jego odparowania powinienem zostawić akwarium na dobę albo i dłużej z otwartą klapką od pokrywy?

Jesteś pewien, że stężenie chloru jest takie wysokie? Chlor to gaz i w zbiorniku z filtracją, gdzie jest zastosowana odpowiednia cyrkulacja, po 24h nie powinno go być wcale.

Klapkę zdejmij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...