Skocz do zawartości

112l Naturalne.


Mati20009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się pochwalić nowym szkiełkiem.Zalany 5 dni temu...:DD

Podłoże: Na bazie ziemi ogrodowej z dodatkiem pałeczek nawozowych i na to piasek kwarcowy

 

Oświetlenie: Akwa oświetla 3 razy t8 18w Na razie świece 6h .

 

Filtracja: Fluval 204 (Wszystkie miejsca na wkłady sypkie zasypane ceramiką z małym dodatkiem węgla)

 

Nawożenie:  sole 

 

Co2: Bimbrownia + carbo

 

 

Rośliny:Roślinki: Ammania gracilis ,Ludwigia arcuata,Rotala wallichii , Rotala rotundifolia,Alternantera reinecki ,Didiplis diandra,Eustralis stelalta,Valisneria Green Americana, Ludwigia Repens, Elocharis aciculatis.

post-21536-0-50343900-1422560060_thumb.jpg

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie trochę za bardzo "od linijkę" i dałabym tło,żeby tej rury nie było widać, może jeszcze jakieś "konarzysko" ;) Wyrzuciłabym węgiel bo myślę,że na razie nie jest Ci tu potrzeby,a zabiera roślinom składniki odżywcze. Ale ogólnie zapowiada się bardzo ciekawie, z czasem jak się będzie rozrastać będzie coraz lepiej :) Duży plus za cierpliwość, że tam jeszcze nie pływa wszystko co w zoologu mieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie trochę za bardzo "od linijkę" i dałabym tło,żeby tej rury nie było widać, może jeszcze jakieś "konarzysko" ;) Wyrzuciłabym węgiel bo myślę,że na razie nie jest Ci tu potrzeby,a zabiera roślinom składniki odżywcze. Ale ogólnie zapowiada się bardzo ciekawie, z czasem jak się będzie rozrastać będzie coraz lepiej :)

Nad tym "konarzyskiem" Też myślałem ale w mojej okolicy nie było takiego , żeby wpadł mi w oko ale dalej sie rozglądam.. :icon_e_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wizualnie podoba :)  Już widzę na środku ten korzeń obrośnięty jakimś np. Microsorium :D
Ale... kurcze na litość, schowaj tego węża od pralki gdzieś na tyły ;):D  Moim zdaniem chyba go źle zamontowałeś, celowo? To kolanko powinno wisieć na szybie.

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta"rura od pralki i kolanko" zamontowane były tak specialnie ale już są schowane


Od razu pikniej :D 

 

I doszedł duży heniek. 
 

Czyli nic już w centrum z drewna nie dajesz? Szkoda, ale ma się tobie podobać. 

Jakieś żyjątka planujesz? 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żartujesz oczywiście? Czym chcesz nawozić? Azotem? Chyba masz go aż nadto. Mikro? To samo, masz zapasy w ziemi i kranówie.

Co to za bąbelki?

 PS. Mnie by te rysy doprowadziły do szewskiej pasji...

Ogólnie chciałem zacząć podawać w małych dawkach ale skoro nie potrzeba to sie jeszcze w wstrzymam..

Te bąbelki to co2 z bimbrowni i dyfuzorka własnej roboty.

A apropo tych rys to tez niejestem zadowolony ale nwm co z tym zrobic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ tło już przycięte juro będe montował

 

A to był 30.01 ;)

W poprzednim temacie również miałeś problemy z tym tematem.

Może kupuj szafki na kółkach, wtedy po zalaniu nie będziesz musiał zastanawiać się jak teraz nakleić poprawnie tło? 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to był 30.01 ;)

W poprzednim temacie również miałeś problemy z tym tematem.

Może kupuj szafki na kółkach, wtedy po zalaniu nie będziesz musiał zastanawiać się jak teraz nakleić poprawnie tło? 

No wiem ..zawaliłem.

Ale myśle że w najbliższym czasie uda mi sie to zrobić.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z żyjątek to planuje neony, razowy klinowe, kardynałki, krewetki no i ślimaki, które same się zadimowily. Korzeń... może kiedys jakiś duży będzie ale na razie go sobie odpuszczę. :smile:

 

Kardynałki i neony to trochę nie ten przedział temperatur i twardości - kardynałki raczej wytrzymają wyższą, bardziej miękką i kwaśną wodę (taką, jaką lubią np. neony) ale nie zmienia to faktu, że pochodzą z nieco innych wód i wolałyby co innego.

 

Akwarium wygląda dośc fajnie, jak rośliny się rozrosną to linijkowość może wyjść na plus. Białe tło też nie jest jakimś wielkim problemem, gdy w akwarium jest zielono - nie uważam, by trzeba było się trzymać czerni jak jakiegoś dogmatu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Oświetlenie: Akwa oświetla 3 razy t8 18w Na razie świece 6h .

Czy zmniejszałeś ilość światła? Po  (?) Alternantheri widzę, że chyba nie.

 

GH:14

 

Czy zbiłeś już GH?

 

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...