Skocz do zawartości

200 l powrót do hobby po 15 latach


superpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zalane 6 Stycznia

200 litrów

OŚWIETLENIE

PHILIPS MASTER TL-D 865 6500K

SYLVANIA AQUASTAR 10000K 30 W

SYLVANIA AQUASTAR 10000K 45 W

SYLVANIA GROLUX 8500K

Światło 12,5 h

JBL MANADO

FLTR

EHEIM ECCO PRO

Roślinne / ogólne

Ozdoby Korzeń i mała grota

Rośliny około 25 gatunków nazwy nie pamiętam

Kilka sztuk molinezji ,kilka glonojadów małych dwa gubiki i kilka krewetek

Podmiana raz w tygodniu 20% Kranówka odstana PLUS 50% /RO3

Nawozy Makro,mikro carbo + CO2 ciśnieniowo

CO2 ciśnieniowo przez dzwon

 

Parametry, KH,20 , Ph 7,2 Reszty nie mierzyłem czekam za testami z allegro

 Wiedza po takim okresie jak 15 lat uciekła mi gdzieś w siną dal więc dużo spraw mogłem robić nie tak jak powinno być

Ryby karmie nieregularnie

 

Moim problemem jest to iż od dwóch dni zaczęły na liściach pojawiać sie długie zielone glony co mam robić ., oprócz tego ze mam niedokładnie zbadane parametry ze względu na brak testów

post-22343-1422476809,52_thumb.jpg

post-22343-1422476849,82_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHILIPS MASTER TL-D 865 6500K

 

 

SYLVANIA GROLUX 8500K

 

 

A ile W ?

Zakładając, że min.  30W to masz dużo światła bo prawie 0,7 W/L.

Plus 12,5h światła daje to efekt zielenic nitkowatych.

 

Nawozy mikro- jakie używasz i ile?

 

Puki co możesz tyle, zmniejsz czas świecenia do 6h (docelowo 10h dziennie), zredukuj oświetlenie, więcej lej węgla/ podkręć CO2  (aby rośliny ruszyły i "spożytkowały" mikro), mikro odstaw.

 

Edit:

 

CO2 ciśnieniowo przez dzwon

 

Ty posiadasz dyfuzor ze spiekiem ceramicznym a nie dzwon ;)

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wat łącznie mam 150 juz działam z oświetleniem zmniejszam jedną belkę jestem wściekły bo sprzedawca pomylił paczki na allegro i bez tych testów to jak wróżenie z fusów .a nawozy mam też z allegro kupilem porostu zestaw ten co najwięcej ludziska kupili

Kolega ma rację bo dzwon to na razie jestem ja:o mam dyfuzor oczywiście

 

Nawóz leje tak jak było na opakowaniu ilość odmiezam poprzez odpowiednią ilość nacisniec dozownika w stosunku do ilości wody w akwarium

Jeszcze podam jedną wskazówkę która może pomóc w identyfikacji mojego problemu mchy które zakupilem 3 rodzaje rosną jak oszalałe moja żona stwierdziła ze są jak na sterydach więc na to wynika ze im służy na maxa

 

A więć tak szereg zmian dzisiaj dokonałem

 

Podmiana 50% czyste RO3

Powycinałem wszystkie liścia zainfekowane glonami

Swiatło zmniejszyłem do mocy 75 w

 

tylko dwie jażeniówki zostawiłem

SYLVANIA AQUASTAR 10000K 45 W

SYLVANIA GROLUX 8500K

 

czas ustawiłem na 8 h dziennie

 

Podałem carbo podwójną dawkę i zwiększyłem CO2 z butli

Podałem z nawozów normalną dawkę Makro

Nawozy mam od tego sprzedawcy

http://allegro.pl/zestaw-potrzebnych-nawozow-do-akwarium-2025ml-i4988489116.html

 

Powiedzcie mi czy CO2 mam podawać dłużej niż swiecą lampy

Co jeszcze mam robić aby pozbyć się tej zarazy bo już dzisiaj byłem na tyle zdesperowany aby wszystko wyżucić i zrobić restart od 0 ???

 

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiedzcie mi czy CO2 mam podawać dłużej niż swiecą lampy


CO2 najlepiej 24h. Są wtedy mniejsze skoki pH. 

 

Co jeszcze mam robić aby pozbyć się tej zarazy bo już dzisiaj byłem na tyle zdesperowany aby wszystko wyżucić i zrobić restart od 0 ???


Nie z takich opresji jeszcze będziesz wychodził ;)  Teraz potrzeba czasu ;)  I rozwagi z nawozami. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzcie mi jeszce na jedno pytanie co z tymi mchami czy je przycinać czy nie bo rosną jak zwariowane dzisiaj jeszcze ich nie ruszałem ale tak szybko obrastają korzeń że boje się iż pewnego dnia całe akwarium wypełni sie tymi mchami ??? Kiedyś dawno temu nie chodowałem mchów lecz czytałem że trudno rosną a tu u mnie zwariowały, Dzisiaj w pracy większość dnia poświęciłem lektórze  co do świętej wojny z glonami i już sobie to w głowie jakoś ułożyłem i do niedzieli na kilka dni całą wode zastąpie  RO3 i pokąbinuje jak uśmiercić te glony, zakwaszę wodę i dam torf jak dojdzie gdzieś około poniedziałku

 

515486331f2b02a62eeee49472eab120.jpg830cf1af80c6ff5d2698f07020c31785.jpg0ccfc7f844cf461809bdcf0d6b07cce0.jpg

Edytowane przez superpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sobie to w głowie jakoś ułożyłem i do niedzieli na kilka dni całą wode zastąpie  RO3

Bez przesady, nie wpadaj w panikę ;)  I bez tego zwalczysz glony. Chyba, że myślisz o zmianie obsady bo jeżeli zakwasisz wodę i zbijesz twardość wody to molinezje musisz oddać.  Do niedzieli taka zmiana/spadek parametrów może nie być najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli już chcesz przejść na RO to musisz zrobić to stopniowo.

No i trzeba jak najszybciej testy wody ;)

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma z Wrocłaiwia co mnie od dwuch tygodni wysyła testy to ma taki burd.... jak można do klienta dwa razy wysłać inny towar i jeszcze fraje... nie chą kasy oddać i obiecanki cacanki i dzisiaj zastanawiam się czy nie zamówić od kogoś innego jeśli mogli byście wrzucić linka jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy z allegro byłbym wdzięczny a Panowie z wrocka maja negatywa na pół strony

 

To Efekt po sianokosach

 

post-22343-0-51635000-1422560111_thumb.jpgpost-22343-0-49571100-1422560132_thumb.jpgpost-22343-0-91796600-1422560147_thumb.jpgpost-22343-0-27500400-1422560161_thumb.jpgpost-22343-0-27500400-1422560161_thumb.jpgpost-22343-0-96273600-1422560182_thumb.jpgpost-22343-0-15365700-1422560200_thumb.jpgpost-22343-0-14197600-1422560214_thumb.jpg

Edit:

 

Testy pożyczone od kolegi

NO3 0

NO2 0

GH > 21°d

KH 15 d

PH 7.6

CL2 0

 

Co robić po tych testach co zmieniać

 

Regulamin 6.2. Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w pracy większość dnia poświęciłem lektórze  co do świętej wojny z glonami

No to gdzie test na PO4? ;)

Testy zapewne paskowe?  

No3-0? 

 

Do tych paramtetrów nie pasują zbrojniki. 

 

Wyłącz ten napowietrzać, wytrąca on CO2 z wody, którego teraz potrzebujesz.

 

 

Podmiana raz w tygodniu 20% Kranówka odstana PLUS 50% /RO3

20% + 50%= 70%  a resztę czego lejesz? 

Jak na mieszanie wody z RO masz twardą wodę. Od kiedy zacząłeś mieszać podmiany z RO?

 

Po zdjęciach wydaje mi się, że dalej świecisz 150W.

 

Testy, abyś miał to pod kontrolą (glony) będą potrzebne kropelkowe.

 

 

I nie pisz posta pod postem tylko edytuj.

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy tak jak zauważyłeś paskowe zamówiłem kropelkowe Po nie ma w zestawie Ro3 leje drugi raz dopiero od soboty druga podmiana a tlen jak wyłączyłem to ryby jak by się dusily a wat mam o połowę mniej zdjęcia przeklamują wina aparatu jak możesz poleć mi dobry zestaw z allegro tych testów kropelkowych kupie i nie będę czekał A Z tym RO to zrobiłem pół na pół z kranówka a NO 3 jest zero sprawdzałem drugi raz

Edytowane przez superpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nie ma w zestawie

Musisz się postarać o nie.

 

jak możesz poleć mi dobry zestaw z allegro

Nie polecę Ci bo sam w sklepie kupuję 

 

 

tlen jak wyłączyłem to ryby jak by się dusil

Ustaw wylot filtra tak, aby ruszał taflą wody. Wtedy woda się natlenia. 

 

A po czym stwierdziłeś, że się dusiły?  

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te bąbelki nie napowietrzają wody to jest mit. One stworzone są po to aby ruszały taflą wody a jeżeli masz tak ustawiony wylot filtra jak pisałeś wyżej to nie wyłącznie bąbelków jest przyczyną pływania ryb przy powierzchni.

Tak jak mówiłem wcześniej, testy, testy i jeszcze raz testy.

grzesio764, gdzie ja tak radziłem? ;)

Ale faktycznie barwy K mają lepsze, tylko że mniej W. Ogólnie wszystkie te barwy są dopuszczalne do akwarium wiec jak byś nie dał będzie Ok, aby tylko dwie świeciły i nie tylko dwie 10000k.

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj nad dozowaniem CO2, bo chyba nieźle gazujesz i dlatego ryby się duszą :D

Moim zdaniem powinieneś przestawić dyfuzor pod deszczownicę, tak żeby strumień wody "wkręcał" bąbelki z powrotem pod wodę, żeby się lepiej rozpuszczały. Bo w tej chwili pewnie większość dwutlenku leci w powietrze.

Jak będziesz miał czas obserwować akwarium to zmniejsz dwutlenek, wyłącz napowietrzacz i stopniowo zwiększaj dwutlenek obserwując ryby. Tylko to na wiele godzin roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kombinował dzisiaj kolego był u mnie i stwierdził że jak u niego na podwórku pokazują się chwasty to najlepiej załatwia sprawę randap i zaproponował mi test lecz nie zgodził się na sponsorowanie nowego akwa więć idzie wekend będę prowadził obserwację w miarę czasu

 

I mam jeszcze pytanie najważniejsze co do testów powiedzcie mi jakiej firmy kupić cały zestaw jaka firma jest najlepsza ??????????????

 

Dzisiejsze zmiany glony jak by stanęły i wreszcie coś pozytywnego w akwarium mam narybek i to ile

 

 

9c04a1ed8e93967b1850c13227464622.jpg51802f09bfd9975677a7470435594349.jpg34528ce018aa05bd5bc3c198ede1dbb7.jpg08466eb5f7f367220ae734235c4f0da6.jpg

 

 

A i jeszcze coś kolega na priw polecil mi dolać tego właśnie robie próbę

 

f22a6de7b059496031b0e58cfe4ca599.jpgd91743dc54fddd0ee9294953f9de0517.jpg

Edytowane przez superpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po tygodniu i muszę się pochwalić glony wybite praktycznie w 80%  rozwiązaniem problemu okazało się  podanie koncentratu z liści katepangu praktycznie po okresie półtora tygodnia liście wszystkich roślin same oczyściły się z glonów ,dodatkowo przez okres tygodnia oświetlenie 4 godziny dziennie . Jeśli chodzi o dawki tego preparatu to jeden z kolegów na priw kazał mi  dawkę zalecaną przez producenta zwiększyć 4 krotnie i okazało się słusznym posunięciem dodatkowo wodę podmieniałem co 3 dni po 30% jednocześnie podając ten preparat przez półtora tygodnia zużyłem łącznie prawie dwie butelki ,rośliny wyglądają bardzo dobrze ryby czują się super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...