Skocz do zawartości

Rybki zdechły


MisiekCR7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

               Wczoraj gdy podmieniałem wodę w akwa zauważyłe że jeszcze przed podmianką zdychają mi rybki.Akwa dojrzałe.Grzałka Tetra HT200 temp ustawiona 25C i taka była.Akwa 240 l.Obsada była:20 neonów 3 ramirez 1 samiczka kakadu 2 małe kakadu a tata wcześniej zdechł, 4 kosiarki 1 glonojad 3 tera color.Wszystkie rybki zdechły.Filtr EX800 Plus Podmieniam wode co tydzień i wlewam do nowej uzdatniacz.Filtr czyszcze w wodzie spuszczonej z akwa co 2 tygodnie.Karmiłem ryby karmą arte min actimin i mini granulat firmy tropical. Dla roślinek podaje węgiel EasyCarbo firmy easy-life.Swietlówki diversa opti plant t8 30 w polamp t8 30w i juwel high day.Napoczątku akwarium zdechły  mi 4 otoski z czerwoną plamą na brzuchu.Prosze o pomoc bo chciałbym wiedzieć co zabił te rybki w moim akwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz zbiornik zgodnie z poniższym schematem:

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

 

Być może to kwestia parametrów wody lub źle robionych podmian.

No i po co ten uzdatniacz.

 

Im więcej napiszesz stosując się do powyższego schematu, tym łatwiej będzie zlokalizować przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z ryb już nie zostały? W jakim okresie padły wszystkie ryby (w ciągu jakiego czasu)...?

Zaczerwienienia w okolicach brzucha mogą wynikać np. z zapalenia przewodu pokarmowego. Może to też wynikać z infekcji bakteryjnej, ataku pasożytów... Przyczyn może być dużo. Teraz chyba można tylko gdybać.

Pytanie, czy pozostałe ryby też miały taki objaw i czy były jeszcze jakieś inne objawy.

Opis zbiornika bardzo chaotyczny.

Bez wyników testów nie można wykluczyć zatrucia.

Nie znam pokarmów z Aquaela, czy są dobrej jakości, ale objaw o którym piszesz może wynikać również z karmienia złej jakości karmą (zwietrzała lub zawilgocona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym czasie, czyli...? W jednej godzinie, w jednym dniu, tygodniu, miesiącu?

Wbrew pozorom to ma znaczenie.

Jak nie ma już żadnych ryb, to zrób totalny restart zbiornika z wyparzeniem podłoża i wkładów z filtra oraz dezynfekcją. Nie wiemy co tak naprawdę zabiło twoje ryby. Jeśli jakaś paskudna infekcja, to będziesz miał pewność, że już "tego" nie ma w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi co autor tematu ma na myśli pisząc "Akwa dojrzałe".
Dojrzałe to znaczy ile ma dni, tygodni? Kiedy ryby zostały wpuszczone od zalania zbiornika?
I jeszcze to czyszczenie filtra kubełkowego co dwa tygodnie...
Stawiam wszystkie swoje narządy na to, że zbiornik nie przeszedł cyklu azotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, bo nie nadążam...

 

 

 

zbiornik miał 1,5 roku

Czyli, że na dzień dzisiejszy jest dojrzały, tak?

 

 

 

ryby został wpuszczone po 48h po zalaniu

Czyli zostały wpuszczone do niedojrzałego zbiornika, ale żyły do "dnia dzisiejszego" (niedawno padły)...?

 

 

 

wszystkie ryby umarły w przeciągu 10 godzin

Nagle, po półtora roku bytowania u ciebie...?

 

Czy coś źle kumam dziś ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po Nicku (w sumie nie tylko po nim), Misiek ma 7 lat. Nie oczekujcie od dziecka precyzyjnych informacji. 

Misiek - poproś do komputera rodziców. Temat jest do ogarnięcia. Podejrzewam że lada moment kupisz nowe rybki i nie będą one niestety sztuczne.

Edytowane przez zibi6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że informacje typu:mycie filtra co 2 tygodnie,itp. nie do końca muszą być prawidziwe.Misiek pamiętaj, że to są twoje rybki, a nie nasze dlatego powinieneś pisać 100% prawde.Napisz jak dawno temu walczyłeś z glonami?Bo to może być rozwiązaniem(przeczytałeś w internecie sposób na pozbycie się glonów od jakiejś osoby i postanowilłes zrobić dany, niesprawdzony "eksperyment"). Myślę, że to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...