Skocz do zawartości

Dziury w liściach, liście stają sie przeźroczytre, złókną i znikają


bont
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze o wyrozumiałość bo jestem świeżo na forum. Tutaj temat do mojego akwa

http://forum.superakwarium.pl/topic/46580-og%C3%B3lne-54-litrowe-kr%C3%B3tka-historia/

starałem sie jak najlepiej potrafie opisać sytuacje w moim akwarium. Teraz co do roślin.

4 z roślin które zakupilem w OBi:

Cryptocoryne / Lutea

Cryptocoryne Wendtii / Green Tall Form

Nomaphila Corymbosa

Spathiphyllum / wallissi

Do tego posiadam rośliny które kupiłem do hodowcy i nie wiem jak sie nazywają ale spróboje zobrazować.

2 rodzaje mchu

coś co wygląda jak trawa

Cos co ma liści jak koniczyna ale dużo wiecej i rośnie w takim jak by krzaku

i jeszcze pare które trudno zobrazować. poztaram sie w krótce dodać zdjęcia.

 

A teraz co do problemu. Rośliny ktore opisałem po nazwach miałem od początku ok 3-4 mesiące i miały sie bardzo dobrze, brak nawożenia światlo 15W T8 barwa 5000k rosliny rosły nie gniły itp tylko meczył je okrzemek.

Od 3 tyg troche je poprzesadzałem i dosadzilem reszte, wymieniłem oświetlenie na 1x24w T5 6400k

Zakupilem nawóz Tetra PlantaMin i zaczołem obniżać twardośc przez dolewanie 5l demineralki do 10 l kranówki przy co tygodniowych podmianach.

Od tego czasu roslimy nie rosną za bardzo, liście im żółkną  stają sie przeźroczyste i gniją. niektórej dostają dziur.

Czyżby te 5 litrów demineralki tak wyjaławiało wode? Co z odżywką którą daje, nalałem ją ok 3 tyg temu, na opakowaniu podają ze wystarcza na 4 tyg.

Nie ma testów na No i PO jedyne co mierze to twardość i ph. Parametry jak w temacie o moim akwa.

Dodam jeszcze że od owego czasu od tych 3 tyg zniknoł okrzemek ale pojawiły sie glony nitkowate takie zielone włosy, głownie porosły mech na roślinach razczej sporadyczninie, nie jest to jakaś plaga ale może da jakiś kierunek w czym problem w moim akwa.

Jak pisałem do tyg lecze ryby na ospe ale problem z roslinami był już wczesniej, w przyszłym  tyg. chce podmienić wode i wrzucić węgiel do filtru na jakiś czas.

Edytowane przez bont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie brak składników odżywczych, rosły póki je miały "zmagazynowane", skończyły się, nie ma z czego pobrać to marnieją. Nie wiem czy masz dokładny skład tego nawozu ale z tego co piszą w necie to "Zawiera kompleksowe związki żelaza, a także inne bardzo ważne mikroelementy takie jak np. mangan oraz podstawowe elementy odżywcze jak np. potas", a gdzie reszta?

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/

 

Mam wrażenie,że najpierw działasz potem myślisz i zbierasz wiedzę. Jak widzisz chyba nie bardzo to wychodzi - kiepska obsada, ryby chorują, chyba też nie poczytałeś o wymaganiach gatunków jakie masz, rośliny marnieją, nawóz lejesz, a nawet nie wiesz co ... Chyba czas to zmienić :) Tak więc zanim włożysz węgiel aktywny do filtra poczytaj do czego służy, dowiesz się, że oprócz tego, że niweluje "chemie" to pochłania także związki odżywcze dla roślin więc w Twoim przypadku z umiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie coś to wszystko nie bangla. Podpowiedz co mam kupić żeby uratować te sadzonki. Byłem przed chwilą w sklepie i kupiłem kolejny nawóz tym razem Easy Life Profito ale po tym co napisałeś nie wiem czy ma sens go używać. Szczerze myślałem że reszte minerałow dostarczam z kranówką tam chyba jest conieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłem przed chwilą w sklepie i kupiłem kolejny nawóz tym razem Easy Life Profito

 

 

Szczerze myślałem że reszte minerałow dostarczam z kranówką tam chyba jest conieco.

 

 

Mam wrażenie,że najpierw działasz potem myślisz i zbierasz wiedzę.

 

(...)nawóz lejesz, a nawet nie wiesz co ...(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy Life Profito

 

Cytuję "Skoncentrowany nawóz mikroelementowy z dodatkiem potasu żelaza i magnezu." czyli w skrócie to samo co Tetra PlantaMin. Wszystko to + kranówka to głównie mikro, brakuje makro.

 

To jeszcze raz :) ->  http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/

Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę to tak wygląda, chciałbym szybko zareagować ale nie wiem jak. Chyba bez tych testów się nie obejdzie. Pytanie czy test na No3 Po4 wystarczy do jakiś wniosków co dalej robić? Bo trochę jeszcze jest różnych parametrów do sprawdzenia.

Co do światła to wydaje mi się, że to właśnie spowodowało problemy. Dlatego teraz ograniczam czas świecenia, tylko że to chyba nie w tą stronę, bo rośliny potrzebują światła, czy świecenie 13-15 godzin to zdecydowanie zły pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu myślę jest rozwiązanie mojego problemu. A co do tematu nawożenia, po przeczytaniu tematu który V_i mi tak usilnie podsyłała to mam wrażenie, że bez warsztatu chemicznego nic z tego nie będzie, a bez wykształcenia chem- biol nigdy nic z tego nie zrozumie.

Jak by ktoś był łaskaw napisać prosto i takie minimum co robić żeby roślinki nie umierały byłoby super.

Kupując rośliny moim priorytetem był wybór roślin łatwych w uprawie, do tego nie zależy mi na szybkim wzroście i co miesięcznej wycince. Ma być po prostu ładnie zielono i to na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...