Skocz do zawartości

Pompa cyrkulacyjna do wpompowania wody do akwarium


zaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim forumowiczom!

Przepraszam, jeżeli nie w tym dziale, ale nie wiedziałem tak naprawdę gdzie ten problem zamieścić.

Do rzeczy. Mam okazję wypróbować i może otrzymać pompkę cyrkulacyjną. Na tabliczce znamionowej napisane jest Laing S1-15/700 B. Chyba jakoś tak.

I teraz to o co chciałem zapytać to:

1) Czy pompka do radę przepompować wodę z 30L beczki do akwarium, które jest w odległości około 8m od beczki?

2) W jaki sposób (może ktoś to opracowane) zasysać najprościej wodę aby pompka wodę przepompowywała?

3) Czy w ogóle jest sens w to wchodzić?

Do tej pory podmieniam wodę wiadrami, tzn. spuszczam wodę z akwarium do wiaderka (3,4,5 wiaderek) i idę do toalety wylewać wodę. Kolejną rzeczą jest wlewanie wody z filtra RO, którą napuszczam do 4,5 wiader i wlewam do akwarium.

Wodę napuszczam jeden dwa dni wcześniej przed podmianką. Oczywiście nie opisuję czyszczenia szyb, przynki roślin, itp. poneważ w tej sytuacji jest to nieważne.

Proszę o porady i dzięki za cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pompka do radę przepompować wodę z 30L beczki do akwarium, które jest w odległości około 8m od beczki?

 

 

Laing S1-15/700 B ma wyskość podnoszenia 1,5 mH2O, 8m na płasko nie będzie z nią problemu gorzej z podniesieniem w góre (tu przy niej nie ma z czym zaszaleć).

 

 

2) W jaki sposób (może ktoś to opracowane) zasysać najprościej wodę aby pompka wodę przepompowywała?

 

Najprościej by było wywiercić przy dnie beczki dziurę, zakładasz przelot i podłączasz pompę na stałe do beczki, za pomocą węża/rurek. Inaczej byś musiał wmyślić jak zalać pompę wodą i żeby jej nie zapowietrzyć i dopiero wtedy możesz pompować wodę.

 

 

3) Czy w ogóle jest sens w to wchodzić?

 

Ja bym się zastanawiał, po takim zabiegu beczka już będzie uszkodzona ale na stałe z pompą.

 

 

Do tej pory podmieniam wodę wiadrami, tzn. spuszczam wodę z akwarium do wiaderka (3,4,5 wiaderek) i idę do toalety wylewać wodę. Kolejną rzeczą jest wlewanie wody z filtra RO, którą napuszczam do 4,5 wiader i wlewam do akwarium. Wodę napuszczam jeden dwa dni wcześniej przed podmianką.

 

Ja spuszczam wodę za pomocą węża ogrodowego, którego jeden koniec wkładam do akwarium, z drugiej strony "zaciągam" przytrzaskuje go klapą od toalety i woda sobie leci, zbieram zaległe nieczystości z piachu, spuszcza sie reszta wody.

Wyciągam go z akwa i po woli zwijam idąc w stronę toalety, dzięki temu cała woda zlewa się z niego, pusty wąż sobie spokojnie wisi czeka na następną podmianę.

RO zbieram do pojemnika 70 L (jak potrzebuje więcej to również do wiader z pojemnika mniejsze niebezpieczeństwo że zapomnę i się przeleje. Podciągam pojemnik pod akwarium, wkładam do niego pompę AquaClear 50  do której mam również podpięty kawałek węża ogrodowego, wsadzam wąż pod pokrywę, włączam do prądu i woda sobie leci do akwarium.

Tak zakończyłem moje latanie z wiadrami już dawno temu, szkoda pleców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aha. Rozumiem, że zbiornik z wodą RO z łazienki podciągasz do akwarium?

Nie, od filtra mam pociągnięty długi wężyk, pojemnik stoi w rogu pokoju podczas napełniania, podciągam go 1-1,5 m.

 

 

 

A czy ta pompa AquaClear 50 dała by sobie radę w warunkach opisanych przeze mnie?

Nie wiem, z takiej odległośći nie wpompowywałem jeszcze wody do akwarium, więc Ci nie odpowiem. Możesz rozglądnąć się za jakimś mocniejszym "power head-em".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Sorki, że tak dopytuję szczegółowo, ale mimo, iż jestem tu od około roku nadal jestem zielony i ciągle się uczę. Dlatego pozwolę jeszcze podrążyć w tym kierunku - wpompowanie wody do akwarium za pomocą pompki z odległości ok 8m.

Moje pytanie brzmi, czym i jak wpompowujecie wodę do akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z forumowiczów nie stosuje pompek do wpompowywania wody do akwarium? Proszę o przykłady i parametry tych pompek i jak można to orientacyjną cenę. Przepraszam, jeżeli taki temat już istnieje to proszę o odesłane mnie do niego, a ten proszę zakończyć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że z miasta...

Ja całe 80l przenosiłem w bańce 5l z łazienki (ok.10m), ale zakładać pompę, ciągnąć wąż, nie wiem.

 

Przecież można bez pomp, i innych ustrojstw, wkładasz wąż do beczki, ustawiasz na wysokości, i woda się sama leje,

Można na końcu węża w beczce podłączyć pompę, od jakiegoś filtra wewnętrznego, będzie szybciej lecieć.

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież można bez pomp, i innych ustrojstw, wkładasz wąż do beczki, ustawiasz na wysokości, i woda się sama leje, Można na końcu węża w beczce podłączyć pompę, od jakiegoś filtra wewnętrznego, będzie szybciej lecieć.

Na pewno masz miejsce w domu żeby postawić tą beczkę na wysokości wyższej jak poziom akwarium, chyba ze przed każdą podmianą chcesz ja podnosić... :roll:

 

Pompa dla przykładu:

http://allegro.pl/pompa-circulator-1500-aquael-akwarium-250l-350l-i4998300465.html

Wysokość podnoszenia 160 cm

Im dana pompa ma więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem troszkę odświeżyć temat, ponieważ znalazłem taką pompę http://allegro.pl/pompa-wielofunkcyjna-2000l-h-h-2-5m-2latagwar-i5187258459.html i chciałem się upewnić, czy mogę być pewien, że pompa będzie wpompowywać wodę z beczki do akwarium?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi krótkie, zwięzłe i na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie!

Jestem po podmiance wody i przetestowaniu pompy, którą zakupiłem na alledrogo (link post wyżej). Jak na razie jestem zadowolony z jej mocy (w sensie podnoszenia słupa wody), ponieważ w moich warunkach daję radę aż nad to co mi było potrzeba. Pompuje wodę, nawet troszkę za mocno, ale jak będzie tak się sprawować przez cały czas użytkowania to warto było ją kupić. Pytanie tylko jak długo wytrzyma, ale mam nadziej, że w większości używana raz w tygodniu to troszkę powalczy. Jak ktoś szuka czegoś podobnego to polecam, bo na pewno wodę przepcha na wysokość 2m. Niestety jeszcze nie sprawdzałem, czy na 2,5m do radę, ale może kiedyś sprawdzę. Jak sprawdzę to na pewno dam znać. Na chwilę obecną jestem zadowolony, że nie kuszę biegać z wiadrami po mieszkaniu, aby podmienić około 60 do 100 litrów świeżej wody. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...