Skocz do zawartości

Odmulacz do 54l


marekko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze odmulacza do akwarium 54l. Moje akwarium ma 6 tygodniu, dzisiaj odmulałem dno po raz trzeci od startu. Kupiłem odmulacz za 10zł z pompką ręczna, nie powiem żeby nie odmulał, ale niestety podczas odmulania dna prawie połowa wody zostaje spuszczona a wydaje mi się że wszystkie syfy i tak nie zostały usunięte. Czy macie jakiś sprawdzony odmulacz z mniejszym przepływem wody, słyszałem że są też do kupienia odmulacze które wodę zwracają do akwarium a proces podmiany wody robi się po oczyszczeniu dna. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem JBL’a. Mam ten z Tetry, ale prawdę powiedziawszy nie jest zbyt poręczny. Rurka i jej mocowanie jest zbyt sztywne, aby dobrze ułożyć odmulacz w akwarium. Poza tym rozruch jest dość ciężki. Musisz dość mocno nim potrząsać, aby zaczął zasysać wodę, przez co cały ten brud z dna wzbija się w górę. Jeśli masz dużo roślin, korzeni to będziesz miał ciężko manewrować. Jest jeszcze jeden minus. Niby ma regulacje przepływu wody, ale i tak zbyt szybko ucieka. W kilka chwil odciągniesz 10 l a wyczyścisz kilka miejsc. Zmniejszysz przepływ to znowu nic nie zbiera z dna. 

Do 54 litrów polecam  MARINA Easy Clean Mini. Najprostszy, ale do takiego litrażu najlepszy. Sprawdziłem kilkanaście odmulaczy w takim litrażu i ten jest najlepszy. Mało ściąga wody, ale dobrze zasysa brud i mimo że ma mały przekrój rurki obrobisz nim więcej dna niż tym z Tetry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...