Skocz do zawartości

chory glonojad? co z nim zrobić?


mmmmm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rok temu dostałam akwarium razem z rybami, roślinami i sprzętem. Niestety prawie wszystkie mi zdechły. Został Zbrojnik niebieski, którego przeniosłam do mniejszego akwarium, durze chcę zakładać od nowa. Glonojad od samego początku miał dziwne rozjaśnienia... Nie wiem, co z nim zrobić, bo w moim 80- litrowym akwarium też było mu za ciasno. Mogę go oddać do zoologicznego? Tylko nie wiem, czy nie jest chory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody:

NO3 - 25 mg/l;    

 NO2- 0 mg/l;   

 GH - ok. 21od;  

 KH - 15-20od;   

 pH - 7,2-7,6

 

Akwarium ma ok. 20l. Jest w nim tylko glonojad, filtr napowietrzający, termometr, grzałka. korzeń i gliniana jaskinka. Nie ma oświetlenia. Jest przykryte szybą.  Jest to akwarium tymczasowe, bo zamierzam w najbliższym czasie zakładać od nowa w większym zbiorniku.

post-21892-0-28311200-1419531383_thumb.jpg

post-21892-0-60698800-1419531393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem, co z nim zrobić, bo w moim 80- litrowym akwarium też było mu za ciasno.
 

Hmmm. Mam akwarium 80l i jest za małe na moje ryby, co ja mam z nimi zrobić? Wiem! Dam je do pare razy mniejszego 20l! 

 

Oddaj wszystkie żywe stworzenia jeśli zostały i zacznij od nowa, czytając jak powinno się zakładać akwarium, prowadzić je i jakie potrzeby ma dany gatunek ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam go oddać? Może i dobrze, bo mi wszystkie rośliny niszczył... A co do tych rozjaśnień, to wcześniej były większe. Wcześniej miałam jeszcze jednego glonojada, który też miał rozjaśnienia, ale mi zdechł. Chciałam się tylko dowiedzieć, czy mój glonojad jest zdrowy, bo wcześniejsze ryby mi się pochorowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...