Skocz do zawartości

Zaloty guraminow?


Aniac13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od miesiąca mam założone akwarium, obsada to 2 czarne Molly(samce), 2 gurami złote(parka) , 2 mozaikowe(samice), dwa mieczyki (parka), 2 bojowniczki, 3 bystrzyki ozdobne. Zbiornik 60l. Ryby wpuszczone po 2 tygodniach, karmione 2 dni płatki (mieszanka witamin i na wybarwianue) i 2 dni ochotka. Rośliny żywe, denne i pistja(czy jakoś tak), korzen. Ok a teraz czesc właściwa. Gurami złote sa dość młode (małe) jakieś 3cm, od początku latały za sobą ale dziś wyjątkowo sa aktywne. Pływają za sobą, szturchaja sie, ocierają o siebie, pływają wokół siebie...i moje pytanie jest czy moga to byc ich zaloty? Mam film ale niemam zielonego pojecia jak go dodać:) jeśli czegoś nie napisałam a jest wymagane to poprawcie mnie prosze. Pozdrawiam wszystkich i prosze o rady...:)

Edytowane przez Aniac13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gurami złote sa dość młode (małe) jakieś 3cm, od początku latały za sobą ale dziś wyjątkowo sa aktywne. Pływają za sobą, szturchaja sie, ocierają o siebie, pływają wokół siebie...i moje pytanie jest czy moga to byc ich zaloty?
Wątpię aby to były zaloty - te ryby są po prostu za małe aby przystępowały do tarła.

 

Proponuję również założyć temat w dziale obsady, ponieważ obsada którą masz w tech chwili jest po prostu fatalna i nie nadaje się do litrażu Twojego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry ważne dla ryb to pH i GH. Oprócz tego warto znać inne min. KH, NO2, NO3 itp.

Ryby mają swoje wymagania co do parametrów wody, temperatury, rozmiaru akwa. No i nie wszystkie ryby można ze sobą trzymać.

Poza tym jakiej płci są te bojowniki?

 

No i ryby wpuszczone do zbiornika po 2 tygodniach. 

 

Załóż temat w dziale obsada i zastosuj się do tego schematu - http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm po 1 nie wiem jakie sa te parametry, nie mierzylam. 2. Cała obsada żyje i ma sie dobrze. 3.! Pytałam tylko czy możliwe ze sa to zaloty guraminow 4. 2 tygodnie po zalaniu to zbyt krótko? Czytałam mnóstwo poradników po tym jak miałam 2 welony i mi padły w 20litrach wiec dość solidnie sie przygotowalam do ponownego założenia zbiornika, jeśli ryby żyją w zgodzie i nikt nikomu nie wadzi to znaczy chyba ze jest im dobrze ze sobą....czy nie?

A bojowniki to samiczki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm po 1 nie wiem jakie sa te parametry, nie mierzylam.

Karygodny błąd.

 

2. Cała obsada żyje i ma sie dobrze.

http://forum.superakwarium.pl/topic/45734-największe-akwarystyczne-mity/

 

 

3.! Pytałam tylko czy możliwe ze sa to zaloty guraminow

A co Ci dadzą zaloty jeśli ryba nie zdąży się rozmnożyć i padnie?

 

4. 2 tygodnie po zalaniu to zbyt krótko?

TAK. Czytaj o cyklu azotowym.

 

Czytałam mnóstwo poradników

Sorry ale albo złe czytałaś albo niewiele z nich zapamiętałaś.

 

po tym jak miałam 2 welony i mi padły w 20litrach

No bo szans im żadnych nie dałaś.

 

wiec dość solidnie sie przygotowalam do ponownego założenia zbiornika,

Niestety obsada o tym nie świadczy.

 

jeśli ryby żyją w zgodzie i nikt nikomu nie wadzi to znaczy chyba ze jest im dobrze ze sobą....czy nie?

Dzieci i ryby głosu nie mają. Nie wiesz więc czy rybom jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Tak pytałaś o zaloty guraminów.

 

Gurami złote sa dość młode (małe) jakieś 3cm, od początku latały za sobą ale dziś wyjątkowo sa aktywne. Pływają za sobą, szturchaja sie, ocierają o siebie, pływają wokół siebie...i moje pytanie jest czy moga to byc ich zaloty?

Dostałaś odpowiedź.

 

Wątpię aby to były zaloty - te ryby są po prostu za małe aby przystępowały do tarła.

 

Po drugie. To nie jest dział obsad aby dyskutować na ten temat.

 

A po trzecie. Jeśli nikt nie ma nic konkretnego do dodania odnośnie Twojego pytania o zalotach guraminów, to temat zostanie zamknięty aby nie robić zbędnego OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm szkoda ze oprócz jednego właściwie pana ktory dał odpowiedz na moje pytanie znalazło sie tez paru którzy sa "najmadrzejsi" ale tylko w uswiadamianiu...bez konkretnych podpowiedzi. Szkoda bo myślałam ze jest tu z kim pogadać...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pozdrawiam i żegnam:(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strzelaj focha, bo to nie są uwagi wyssane z palca, byle dokuczyć początkującemu akwaryście. Powiedziano ci co jest źle, a to jest ważne dla dobrej kondycji twoich ryb. Jeśli chcesz ich zdrowia, to masz co zmieniać...

Nie chce cię załamywać, ale dla większości wymienionych przez ciebie gatunków akwarium 60 litrowe jest za małe. To najważniejsze.

 

A na temat zalotów - jak już splend napisał, ryby za młode na zaloty. To pewnie takie przepychanki, ustalanie ważności - gurami tak już mają, że przeganiają się wzajemnie, a po chwili zgodnie razem pływają, by za jakiś czas znowu się przepychać. Takie jest ich normalne zachowanie.

Dodatkowo jeśli trafiłaś dwa samce (3 cm to za mało, żeby na 100% określić płeć), to w przyszłości będą zdarzać się między nimi walki. Tak czy siak, para czy dwa samce - baniak za mały, a ryby do oddania... No chyba, że większe akwarium im sprawisz.

 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz oczekiwać, że dostaniesz odpowiedź i nikt nie zwróci uwagi na złą obsadę i popełnione błędy. Jesteśmy tu by uświadamiać ludzi co robią źle, doradzać. A ten kto chce mieć rybki w odpowiednich warunkach nie będzie się fochał tylko posłucha.

A co do odpowiedzi na Twoje pytanie, dostałaś ją. Po co pisać kolejne posty z tym samym. Jednak rozumiem, że możesz mieć wątpliwości co do jednej odpowiedzi i chcesz jej potwierdzenia. Tak więc potwierdzam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...