Skocz do zawartości

NO2 w RO


grzesio764
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pewien problem , ale najpierw od początku :

akwa 126L

Unimax 250 , 1 gąbka , reszte ceramika  w miejscu UV też

podmiana 25L RO tyg. + hydRO 0/5 + AquaArt Micro + sole

dużo roślin

bijownik 1+3 , klinowe 12 , fantom 9

jako że od kąd pamiętam , a akwa mam około 5 lat , to zawsze u mnie azotany były na pozimie 0,05 mg/l , dziś rano postanowiłem sprawdzić to na wodzie RO którą stosuje do podmian i co się okazało ma 1mg/l a nawet trochę więcej , o co tu chodzi? Dodam że sprawdziłem też kran , jest 0,05 . NO3 wynosi 0 w RO i kranie też .

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie , czy przez te moje nieświadome podmiany wodą RO z azotynami to w moim akwa występują krasnale , których w żaden sposób nie mogę się pozbyć ? Nie jest to jakaś wielka plaga , ale jest , co wyczyszczę szyby lub grzałkę to za jakiś czas znów się pojawiają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , niestety po wymianie wkładów na nowe woda, nadal ma NO2=0,1mg , więc nie w_tym problem. Czy ma ktoś może jakiś pomysł ? Może ktoś mierzył u siebie parametry wody RO i mógł by podać jak u niego to wygląda . Tak się zastanawiam, czy nie przejść na kran, skoro ma o połowę mniej azotynów niż z RO .

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , niestety po wymianie wkładów na nowe woda, nadal ma NO2=0,1mg , więc nie w_tym problem.

 

 

Jakiego testu używasz?

Ja używam testu sery, i przy odczycie zawsze mam poziom No2-N <0,1 mg/l i No2 <0,3 mg/l, dlatego że na tabeli porównawczej kolorów nie ma poziomu 0.0 mg/l ;)

 

E: Małe niedopatrzenie,takie pytanie już było.

Ja bym się takim niewielkim stężeniem nie przejmował, jest to norma dopuszczalna. Takie stężenie przy dobrej filtracji biologicznej zostanie "wessane nosem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...