Skocz do zawartości

chora molinezja?


kamix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Litraż 112l

Został założony ok. miesiąca temu i dojrzewał 1tydzień

Filtr mam z napowietrzaniem 450l/h wewnętrzny i pracuje cały czas. W akwarium posiadam też grzałkę.

Ryby:

2molinezje black molly i 4molinezje innych odmian

3 kirysy

zbrojnik

7 danio

4 gupiki

4 żwawiki

 Rośliny to jedna żabienica i 3 chyba zwartki

Nawóz do roślin z firmy filtus pałeczki, a pokarmy mam różne płatki i tabletki

Temperatur mam 26C

Wodę podmieniam co jakieś 10 dni, 20% zbiornika i wtedy czyszczę filtr,a dna jeszcze nie odmulałam 

Tak jak napisałam wyżej w poście jedna z molinezji przytyła jakieś minimum 2 tygodnie temu i moim podejrzeniem jest ciąża. Zakupiłam więc kotnik i wczoraj włożyłam ją tam na noc. Dziś zobaczyłam, że ma plamkę na pyszczku i wydaje mi się, jakby jej płetwy troszkę białawe robiły się. Nie wiem czy to wina kotnika, zraniła się w nim jakoś czy jest to jakaś choroba albo coś jeszcze innego?

 Niżej przesyłam zdjęcie, nie jest najlepszej jakości, aczkolwiek jedno, które udało się zrobić nie rozmazane.

post-21958-0-18094000-1416514640_thumb.png

Edytowane przez kamix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został założony ok. miesiąca temu i dojrzewał 1tydzień

Akwarium za krótko dojrzewało, powinno dojrzewać 3-4 tygodni. 

 

Wodę podmieniam co jakieś 10 dni, 20% zbiornika i wtedy czyszczę filtr

Błąd. Nie powinnaś tak często czyścić filtra  i to jeszcze przy podmianie wody. Czyścisz go pod kranem? Jeśli tak to co 10 dni dojrzewanie w twoim akwarium zaczyna się od nowa i podtruwasz ryby.

 

Zakupiłam więc kotnik i wczoraj włożyłam ją tam na noc.

No i ryba się nieźle zestresowała, przez to jej stan zdrowia jeszcze bardziej się pogorszył.

 

Jakie masz parametry wody? Jak lejesz do akwarium kranówę to jej parametry sprawdzisz na stronie wodociągów. I kup testy wody na ph, gh, kh, no2, no3. Temat o testach: http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium za krótko dojrzewało, powinno dojrzewać 3-4 tygodni. 

 

Błąd. Nie powinnaś tak często czyścić filtra  i to jeszcze przy podmianie wody. Czyścisz go pod kranem? Jeśli tak to co 10 dni dojrzewanie w twoim akwarium zaczyna się od nowa i podtruwasz ryby.

 

No i ryba się nieźle zestresowała, przez to jej stan zdrowia jeszcze bardziej się pogorszył.

 

Jakie masz parametry wody? Jak lejesz do akwarium kranówę to jej parametry sprawdzisz na stronie wodociągów. I kup testy wody na ph, gh, kh, no2, no3. Temat o testach: http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

 W sumie to tylko raz na chwile obecną czyściłam filtr, ale nie czyszczę go pod kranem.

A co do włożenie jej do kotnika, to przed nie widziałam żadnych objawów choroby czy coś. Wyglądała mi na bliską porodu to postanowiłam ją do niego przełożyć.

Wodę owszem z kranu, ale taka która odstoi przynajmniej 10 godzin. Na stronie wodociągów pokazuje ph 7,3

Edytowane przez kamix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko wpuściłaś rybki, więc nie dziwie się, że  już coś im dolega.  W 112l masz tylko 3 roślinki? to trochę coś ubogo jak na takie akwarium. Wydaję mi się również, że filtr powinnaś mieć zewnętrzny przy takim litrażu. Rozumiem, że przy kiryskach i zbrojniku masz piach na dnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za szybko wpuściłaś rybki, więc nie dziwie się, że już coś im dolega. W 112l masz tylko 3 roślinki? to trochę coś ubogo jak na takie akwarium. Wydaję mi się również, że filtr powinnaś mieć zewnętrzny przy takim litrażu. Rozumiem, że przy kiryskach i zbrojniku masz piach na dnie?

Mam 4 roślinki i na dniach mam zamiar dodać ich więcej, A na dnie mam piach i trochę żwirku gdzie nie gdzie.

Edit:

W zoologicznym sprzedawca proponował mi zoolek protosol na tą pleśniawkę. Zastosować 10ml/50l na 3 dni w całym zbiorniku ze wszystkimi rybkami. Czy to dobra rady i czy to podziała ? Może lepsza jest jakaś krótkotrwała kąpiel samej chorej rybki ?

 

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...