Skocz do zawartości

Ciekawe artykuły, filmy itp.


Krzysiek1702
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Szukałem i podobnego tematu nie znalazłem, więc postanowiłem taki założyć.

Na kilku forach coś takiego widziałem i pomysł bardzo fajnie się sprawdzał :)

Do tematu możemy wstawiać linki do ciekawych filmów, artykułów itp. które nas zaciekawiły i chcemy się nimi podzielić. 

Na forum jest podobny temat tylko o Akwarystyce, tutaj tematyka ogólna, z całego świata :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny, tylko dobrze by było, żeby wstawiający link króciutko opisał o czym jest mowa w danym artykule lun filmie, żeby nie wstawiać po prostu tylko linków ;)

 

 

To ja zacznę :D

Zafascynowałam się akwariami Jamesa Findleya, specjalizującego się w Aquascaping-u. W filmach przedstawiono przygotowanie zbiorników od podstaw oraz efekt końcowy po kilku tygodniach lub miesiącach.

Pewnie wielu z nas przyjdzie pominąć te preparaty, użyte do założenia zbiornika, ale same pomysły na aranżację są bardzo inspirujące :D

Miłego oglądania.

 

1600 litrów

1200 litrów

Otwarty "jamnik"

Nano-akwarium

Wabi-Kusa Cube

 

A tu świetne akwarium z Altumami - Link

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o ampulariach :)

 

http://applesnail.net/content/multi_languages/polish.htm

 

 

Przewodnik o glonach - rodzaje, przyczyny, zwalczanie, zapobieganie :)

 

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/zwalczanie-glonow/658-przewodnik-glony-w-akwarium.html

 

 

 

Mogą być tematy nawet nie mająca absolutnie żadnego związku z akwarystyką?

 

Jeśli tak to ostatnio bardzo mnie rozbawiło

:D Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być tematy nawet nie mająca absolutnie żadnego związku z akwarystyką?
Na forum jest podobny temat tylko o Akwarystyce, tutaj tematyka ogólna, z całego świata

 

 

 

Temat fajny, tylko dobrze by było, żeby wstawiający link króciutko opisał o czym jest mowa w danym artykule lun filmie, żeby nie wstawiać po prostu tylko linków  

 

Mój błąd, zapomniałem o tym napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić dwa filmy

1. Incepcja - Jest to film science fiction, zdobył 4 oskary i jego reżyserem jest Christopher Nolan!!!!!! Film jest świetny, nie jest to płytka rozrywka. Aby zrozumieć film naprawdę trzeba wytężyć szare komórki.

2. Intelstellar - Jest to film science fiction reżyserowany przez  Christophera Nolana!!!!!! Dotąd za najlepszy film uważałem Odysee Kosmiczną 2001. Interstellar jest od Odyseji lepszy, pod względem obrazów, muzyki, gry aktorskiej, efektów wizualnych, jest lepszy pod względem wszystkiego!!! Ja na filmie byłem w IMAX Kraków Plaza z napisami (mało czytam ale o dziwo na filmie nadążałem za tekstem). Naprawdę niesamowite wrażenia. Najlepiej jest ten film obejrzeć w IMAX ponieważ jest tam najlepszy dziwięk, najlepsza sala (nawet 2m koleś nic ci nie zasłoni), największy ekran, najlepsza jakość obrazu, wszystko jest najlepsze. A bilet w cale nie jest droższy niż gdzie indziej (ja za ulgowy zapłaciłem 18zł). Bardzo polecam iść na ten film do IMAXa i bardzo mało ludzi jadło popkorn, ja w sumie nikogo nie słyszałem.

 

Znam lepszych reżyserów i wcale z tego powodu nie odczuwam potrzeby użycia bilona wykrzykników. A że zdarza Ci się to nagminnie niniejszym otrzymujesz ostatnie ostrzeżenie. /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z was może już widziała na innym serwisie internetowym, jednak dla tych którzy nie mieli tej przyjemności. Jak to pewien Puffer buduję niesamowite "gniazdko".

Tworzenie krajobrazów z piasku przez moje muszlowce to jeszcze zdecydowanie nie ten poziom. :P 

 

https://www.youtube.com/watch?v=hpdlQae5wP8

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

10-godzinny proces zrzucania wylinki przez ptasznika, pokazany w 5 i pół minuty.

Xenesthis sp. white:

 

 

Zapewne wiele osób potrafi określić powyższy filmik jedynie jako "obrzydliwy".

Poniekąd to sprawka ewolucji, która nas ukształtowała. To raczej nie przypadek, że większość z nas instynktownie brzydzi się tego, co może być jadowite ;)

Osobiście uważam jednak, że oglądając takie momenty warto myśleć w szerszej perspektywie, niż tylko w kategorii własnej estetyki...

Na przykład o tym jak zachwycająca jest mnogość gatunków występujących na świecie i jak ogromnie się wszystkie różnią - wszak człowiek to też zwierzę.

Natura jest niesamowita :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Oto jakie rozmiary mogą osiągnąć, jakie zdolności przystosowawcze do nowych warunków mają i jakie szkody w środowisku naturalnym mogą wyrządzić wypuszczane na wolność złote rybki.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18381200,zlote-rybki-giganty-niszcza-kolejne-ekosystemy-i-nie-jest-to.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...