Skocz do zawartości

Zmiana filtra po restarcie 45l


Kę3niak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robiłem w sobotę restart, główną przyczyną była zmiana podłoża na mniejszą frakcję ( 10mm na 2mm ).

Woda została ze starego baniaka + 20% RO z Hydro mineral Aqua Art.

Chcę kupić kaskadę http://allegro.pl/najlepszy-filtr-zewnetrzny-kaskadowy-500-l-h-hit-i4673116110.html

I teraz tak, po wymianie podłoża i tak mam mało bakterii nitryfikacyjnych więc może założyć gąbkę ze starego pat mini jako prefiltr lub to koszyka filtra? A może kupić bakterie typu biostart? Jakich wkładów użyć do nowego filtra? ( czytałem że węgiel wyciąga nawozy lane do słupa wody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( czytałem że węgiel wyciąga nawozy lane do słupa wody)

Węgiel aktywny stosuje się jeśli w wodzie pozostały leki które stosowało się w czasie trwania choroby.

Jeśli chodzi o wkłady to daj do kaskady ceramikę + na to gąbkę i będzie dobrze.

 

Kaskada którą chcesz dać raczej nie należy do SuperSprzętów. Zapewne do najcichrzych też nie. Pamiętaj, że filtr to serce akwarium i polecałbym zakupienie czegoś trochę lepszego. Jeśli chcesz kaskadę to mozę FZN-1/FZN-2 aquaela, która może i jest droższa od tego który podałeś w linku ale jednak jakość znacznie lepsza. Polecałbym Ci kubełek aquaela minikani120 ale to już trochę większy wydatek, tyle że czyszczenie takiego filtra odbywa się raz na rok :).

 

Bakterii żadnych nie kupuj, akwa samo dojrzeje. Gąbkę ze starego filtra możesz dać jako prefiltr lub do środka jak wolisz. Dobrze, że dajesz starą wodę to znacznie powinno przyśpieszyć dojrzewanie.

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamiętaj, że filtr to serce akwarium

Natchneło mnie to bardzo ;) i chcę zamówić ten kubeł minikani 120.

A jest w zestawie gąbka na zasysanie?

Szafkę pod akwa mam 380mm wysokości na stronce producenta podają że ma wys 354mm więc teoretycznie wlezie a na węże i tak dzury musiałbym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...