Skocz do zawartości

Ilość skalarów do 200l


Acerban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zastanawia mnie ile skalarów można trzymać w akwarium 200l. Interesuje mnie to, ponieważ niedługo będę zakładał ów akwarium 200 litrowe o standardowych wymiarach 100x40x50.

Akwarium ma 50 cm wysokości, czyli tyle ile minimalnie wymagają skalary, ale w akwarium znajduje się jeszcze podłoże, które ma wysokość tych około 5-7 cm. Większość osób mówi, że w takim akwarium może żyć tylko 1 para, ale prawdą też jest, że skalar to ryba stadna, a 2 osobniki to nie stado :-|

Proszę o wypowiedzenie się na temat tego, czy:

1) W akwarium 200l w ogóle można trzymać skalary czy nie jest ono za małe?

2) W akwarium o tych wymiarach powinno się trzymać 1 czy 2 pary skalarów? Kiedy będą się czuły lepiej?

 

Proszę o uzasadnienie swoich wypowiedzi :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Większość osób mówi, że w takim akwarium może żyć tylko 1 para, ale prawdą też jest, że skalar to ryba stadna, a 2 osobniki to nie stado
 

Tutaj doszedłeś ładnie do pewnych wniosków, do których niektórzy dochodzili przez długi czas.
Ja sam popełniłem ten błąd... i trzymałem pojedyńczą parkę w dokładnie takim samym zbiorniku.

Jednak przy drugim podejściu zauważyłem, że zachowania stadne u Pterophyllum są bardzo ciekawe, a ryby trzymane w pojedynkę są po prostu mocno ograniczane. Stąd rezygnacja z tego gatunku...

I to proponuje też Tobie. Te ryby faktycznie jako jedna parka zmieszczą się do tego akwa... Urosną do pożądanych rozmiarów i będą dawać potomstwo, ale nie zaobserwujesz wielu ciekawych zachowań.

Obecnie uważam, że minimalnym zbiornikiem dla Skalarków jest to 150x50x50. Takie naprawdę minimum- na 3+3...

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...