Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie kiryska


EthanWolf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu jeden z kirysków spiżowych zaczął się dziwnie zachowywać. Siedział spokojnie na dnie i nagle zaczynał pływać po całym akwarium jakby miał atak paniki. Obijał się o różne rzeczy. Szybciej oddychał. Myslałem, że to ospa rybia, ale nie mial na sobie zadnych bialych kropek. Po kilku dniach zdechł. Teraz zaczyna sie dziać to samo z drugim kiryskiem. Co to może być?

 

1. Litraż - 50l

2. Zbiornik założony 3 miesiace temu, dojrzewał tydzień + preparat z żywymi bakterami

3. Ryby - 4 Neony, 1 Glonojad, 1 Gupik (żarł się z drugim i został sam), 1 Kirysek Spiżowy

4. Temperatura 26

5. Filtr 200l/h non stop

6. Podmiana wody co tydzień około 30%

7. Rośliny - 2 Cryptocoryny, gdy urosły rozsadziłem je wiec w sumie jest ich teraz 4

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez EthanWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powtarzając powyższych rad dodam, że kiryski to z założenia "śmieszne ryby"...  zachowują się często jak konie (w stadzie ok, ale jeżeli stado ruszy to każdy leci na ryjek byle być w stadzie) choć to nie reguła.

 

Moje (5 sztuk) robi podobnie, wszystko gra a nagle panika.

 

Nic się złego nie dzieje i założyłbym to, u siebie, na kark małego stada, braku piasku w podłożu (żwir malej granulacji jednak nie zdaje egzaminu... podmienię na piach za jakiś czas).

 

Przyczyny zgonu szukałbym gdzie indziej niż tylko w zachowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locdog

Postaram się jak najszybciej wykonać test na parametry wody.

 

Adamu

Trochę mnie uspokoił;). W najbliższym czasie kupię kilka kirysów, żeby nie był samotny. Nie posiadam piachu w akwarium. Może to być taki zwykły wyparzony, czy specjalny z zoologicznego?

 

 

Dbaj o pisownię. /andy102/

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły do piaskownicy ujdzie.

Coś pamiętam o oznaczeniu "C"... ale nie mogę sobie przypomnieć o co z tym chodziło.

 

Nie dokupuj rybek, lepiej załóż temat w dziale obsada i naprawimy to co jest bo

 

zła obsada

ale o tym pogadamy jak założysz odpowiedni temat w dziale.

Edytowane przez Adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...