Skocz do zawartości

Osada do akwarium 350L


alcatel1992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Dość mało wiem o tym jak prowadzić akwarium, lecz dostałem akwarium o pojemność 350L dość nie typowe bo narożnikowe ( 5 kątne ) .  Pisze do was, ponieważ jak już napisałem mało wiem o tym, a chciałbym stworzyć akwarium morskie, które zrobi na mnie wrażenie, mam czas by coś przy nim porobić, ale czytałem że trzeba jakoś wodę otrzymać i w ogóle. Moja prośba jest tak, że chciałbym byście mi pomogli stworzyć akwarium morskie z wielu-gatunkowymi rybami :) Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
 

Zapomniałem dodać że posiadam już kilka rybek a mianowicie:
4 duże skalary
Złotą rybkę
glonojada zbrojnik
oraz severum żółte x 2

Edytowane przez alcatel1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dość mało wiem o tym jak prowadzić akwarium
I dlatego może  lepiej by Ci było zacząć swoja przygodę z akwarystyką z akwarium słodkowodnym. Takie akwarium można dużo łatwiej i dużo taniej urządzić niż akwarium morskie. Ewentualnie jeśli chcesz możesz pomyśleć o malawi.

Oczywiście ani do akwarium morskiego, ani do malawi nie nadają się te ryby które już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałbym by ktoś mi pomógł z tym, uparłem się na morskie akwarium bo naprawdę jest piękne, lecz nie wiem sam jakie ryby mogę trzymać razem. Wiadome jest to że chciałbym mieć jak najwięcej tych gatunków ale nie wiem sam jakie, dlatego będę wdzięczny za wszelkie porady :)

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu interesowałem się akwarium morskim. Koszty założenia takiego zbiornika są nieporównywalnie większe niż akwarium słodkowodnego. Dodatkowo, musisz utrzymywać stabilne jak skała parametry wody. Jakiekolwiek odstępstwo od normy nagłe wahnięcie parametrów może w szybkim czasie doprowadzić do uśmiercenia obsady wartej dużo pieniędzy( i nie mówimy o stratach rzędu paru stówek, nie wspominając o tym, że spowodowałeś uśmiercenie zwierząt będących pod twoją opieką). Poczytaj fora o tej tematyce, i podejmij decyzję czy chcesz się w to pchać bez żadnego doświadczenia. Moja rada: Załóż akwarium słodkowodne i zdobądź doświadczenie. Zbiornik słodkowodny też daje dużo frajdy. Jak nie będziesz miał problemu z utrzymaniem akwarium w doskonałej kondycji wtedy pomyśl o solniczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...