Skocz do zawartości

Skąd mam wiedzieć czy akwarium już dojrzało?


Jagodaaa9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po czasie. Założyłam od nowa akwarium.W związku z tym mam pytanie. Przypuśćmy że akwarium dojrzewa dwa tygodnie, skąd mam wiedzieć czy już dojrzało? Narazie dopiero tydzień dojrzewa, ale chcę wiedzieć jak już dojrzeje. Czy mam podmieniać wodę podczas dojrzewania? Czy dopiero jak tam rybki będą?

 

Parametry wody:

pH 6.5

kH 6

gH 3

NO3 10

NO2 1

 

Oczywiście powstał też nowy problem. Mam dwie roślinki o nazwie anubias i tak jak by im te liście usychały tak to wygląda. Niewiem dlaczego tak się dzieje. Pomoże ktoś?

Edytowane przez Jagodaaa9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie dojrzewa 2 tygodnie, prędzej 3 do 6. Poczytaj o cyklu azotowym w akwarium. Wody nie podmieniaj bo to tylko wydłuża dojrzewanie akwarium. Co do anubiasa to znając życie zakopany jest w ziemi , żwirku czy co tam masz w akwarium ,wyjmij go i przyczep nicią do korzenia lub kamienia.

 

Wysłane od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie dojrzewa 2 tygodnie, prędzej 3 do 6. Poczytaj o cyklu azotowym w akwarium. Wody nie podmieniaj bo to tylko wydłuża dojrzewanie akwarium. Co do anubiasa to znając życie zakopany jest w ziemi , żwirku czy co tam masz w akwarium ,wyjmij go i przyczep nicią do korzenia lub kamienia.

 

Wysłane od siebie

Nie jest właśnie zakopany. Jest przyczepiony do kamienia... Czy to może być spowodowane tym że pH to 6,5 ?

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...