Skocz do zawartości

[72l] Obsada


Chilus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Mam prośbę, mógłbyś rzucić okiem na ten skład do akwarium 72l??

 

Bystrzyk/Fantom/Zwinnik - 6sz. (tutaj nie mogę się zdecydować)

Neon Innesa - 10szt.

Kirysek (jeszcze nie wiem jaki) - 4-6 szt.

Glonojad lub kilka otosków

Pielęgniczka ramireza - 4 szt

 

lub

 

Pielęgniczki Ramireza - parka

Pielęgnica Kakadu 1+2

Pielęgnica Agassiza 1+2

Kirysek 4-6szt.

Otosek - 4-6szt.

 

Oczywiście kombinacji wydaje się być sporo, chodzi jednak o to żebym nie przerybił.

 

 

Założyłam osobny temat na 72l i 30l.

Ten dział jest celowo podzielony na subfora posortowane według litraży.

Chodzi o to aby zachować pewien porządek i aby użytkownicy mogli w łatwy sposób szukać propozycji obsad.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bystrzyk/Fantom/Zwinnik - 6sz. (tutaj nie mogę się zdecydować) Neon Innesa - 10szt. Kirysek (jeszcze nie wiem jaki) - 4-6 szt. Glonojad lub kilka otosków Pielęgniczka ramireza - 4 szt

Zdecyduj się raczej na jedną ławicę.

Kiryski mogą być o ile dasz piasek na dno.

"Glonojada" (zbrojnika niebieskiego) odradzam, otoski mogłyby być.

Ramirezki jedna para - na więcej za małe akwarium.

 

 

 

Pielęgniczki Ramireza - parka Pielęgnica Kakadu 1+2 Pielęgnica Agassiza 1+2 Kirysek 4-6szt. Otosek - 4-6szt.

Jak poprzednio za małe akwarium na łączenie więcej jak jednej pary pielęgniczek, zwłaszcza innych gatunków. Może być para/haremik jednego gatunku.

Kiryski i otoski mogą być (byle był piasek ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w obsadzie. Posiadam filtr aquael turbo 500, temp. wody to 24C. Roślinki i dwa niewielkie korzenie. Akwarium dojrzewa od tygodnia w oczekiwaniu na jego obsadę;) Ph z tego co ustaliłem (info ze strony wodociągów) 7,7, woda średnio twarda. Na dnie żwirek 2-5 i piasek - osobno, nie wymieszany ze żwirkiem.Wolę mieć więcej mniejszych rybek niż mniej większych. Mogę liczyć na jakieś konstruktywne propozycje?? Zależy mi na kiryskach czarnych ale nie mogę znaleźć o nich informacji. Obowiązkowo w składzie także otoski. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ph z tego co ustaliłem (info ze strony wodociągów) 7,7, woda średnio twarda.
Jak na razie masz za wysokie parametry jak dla ryb które chciałbyś mieć ( kiryski, otoski ). Poczekaj aż akwarium dojrzeje i wtedy zbadaj parametry wody ponieważ mogą się one ( choć nie muszą ) różnić o tych podanych przez Ciebie. Jak będziesz już znał dokładne parametry wtedy będzie można dobrać odpowiednią obsadę. Oczywiście można także istniejące parametry skorygować, aby je dopasować do wybranych ryb. Na chwilę obecną to proponuję poczekać aż akwarium dojrzeje i wtedy po zrobieniu testów na pH, GH, KH będzie można myśleć co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, poza parametrami chodzi mi o obsadę, która będzie do siebie pasować. Nie zamierzam ryzykować z rybkami o skrajnych parametrach wody. Zdecydowany jestem na kiryski, otoski i parkę pielęgniczek ramireza. Chciałbym jeszcze jakąś ławicę ale jakoś nie potrafię się zdecydować. W grę wchodzą neonki innesa. Może danio perłowe?? Jaką ławicę mógłbym wpuścić do takiego akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...