Skocz do zawartości

Woda do podmiany z filtra dzbankowego


TitaniC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem wczoraj z kumplem w robocie o krewetkach i o tym filtrze RO. I gadka że drogi itp, to on tam od niechcenia dla żartu palną, żeby przez filtr dzbankowy filtrować. I żarówka mi się zapaliła. ;-) sprawdziłem w domu testami paskowymi JBL, bo tylko takie posiadam na chwilę obecną. Ku mojemu zdziwieniu, w porównaniu wody przefiltrowanej do tej w kranie, pH około 6 a w kranie 7.5 i gh o połowę mniejsze, dokładnie nie powiem bo skala jest w jakichś stopniach, w kranie 14° w dzbanku 7°. Poczytałem na forach i ludzie używają tego sposobu dla krewetek, nawet crystali i mają się one dobrze. Dziś podmienie 5 l z dzbanka i zbadam o ile spadło pH i gh.

 

Co sądzicie o takiej technice? Teoretycznie wychodzi dość tanio i dobrze. 1 filtr za około 10zl starczy na około 3 miesiące.

A może zna ktoś jakieś przeciwwskazania?

 

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr RO3, taki najtańszy, który by w zupełności tobie wystarczył kosztuje ~100zł razem z wysyłką.

Wkłady (prefiltry) wymienia się co 3-6 miesięcy w zależności od jakości wody w kranie i ilości "produkowanej" wody.

Koszt wkładów to ok. 20zł.

Parametry wody wychodzącej z filtra ro: twardości zerowe, ph ok.6.

Sam musisz ocenić ile wody potrzebujesz i jakie parametry chcesz uzyskać i co bardziej ci się opłaca.

Jeśli nie potrzebujesz tak niskich twardości i potrzebujesz małej ilości wody to filtr dzbankowy jest bardziej dla ciebie opłacalny.

 

Tak na marginesie, polecam kupić testy kropelkowe, są o wiele dokładniejsze. Za testy pH, kH, gH zapłacisz ok. 40 zł wraz z wysyłką z alledrogo.

Edytowane przez Noname
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...