Skocz do zawartości

Jak przygotować wodę? Azja/Ameryka.


Noname
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyniki testów wody w akwarium:

pH: 7.8

gH: 24

kH: 14

 

Niestety, ale z tego co się orientuję to mam parametry do Tanganiki, albo Malawi. :/

Zależy mi na biotopie typu Azja, czy Ameryka, więc potrzebuję zmiękczyć wodę.

Co proponujecie, filtr RO, podmianki z wodą demineralizowaną, armatka torfowa, jakieś preparaty, kwas solny czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ro3 wystarczy?

Myślałem nad pielęgniczkami boliwijskimi, kiryskami np. pigmejami oraz jakieś ławicy prystelek, albo neonów czy miedzików.

Jak mam stosować tą wodę RO?

Metoda prób i błędów przy podmiankach aż będą pożądane parametry?

I ostatnia rzecz, jakie parametry dla tych w/w ryb byłyby odpowiednie?

Edytowane przez Noname
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za późno o tym pomyślałeś. Trzeba było pomyśleć o RO przed zalaniem zbiornika.

Podmieniając teraz wodę aby uzyskać odpowiednie parametry, wydłużysz czas dojrzewania ;).

 

Parametry możesz dostosować od razu,podmieniając odpowiednią ilość czystego RO, a potem, już jak zbiornik dojrzeje, i przyjdą mieszkańcy, podmiany z wodą o docelowych parametrach.

RO+ kranówka w odpowiednich proporcjach, np. 50% na 50% powinno zjechać  Ci parametry o połowę.

Zaznaczam że czas dojrzewania zbiornika znacznie się wydłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że moje akwarium jest dojrzałe. Mam filtr JBL Cristal Profi 250, który jest wypełniony gąbkami, włókniną i ceramiką. Akwarium przeszło restart jakieś 2 miesiące temu, w którym wymieniłem podłoże na ziemię+żwirek, a ostatnio dosypałem jakieś 2cm piasku, żeby pasowało do biotopu. Więc na 100% jest dojrzałe.

Czyli rozumiem, że na początku dolać stopniowo ilość RO, która zbije mi parametry do tych, jakie bym chciał, a potem dolewać w podmiankach odpowiednie proporcje RO i kranówki, żeby utrzymać parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...