Skocz do zawartości

96l z Nysy


SebastianNysa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj wystartowałem ze swoim zbiorniczkiem.

Oto szczegóły:

-zbiornik 60x40x40 96l OW

-filtr zewnętrzny HW302

-oświetlenie led Maxspect Razor 90w

-ogrzewanie Diversa 150w

-korona z pleksi

-tło z czarnego spienionego pcv.

Poza tym wewnątrz co widać:

-czarny bazalt

-korzeń Red Moor(przyciśnięty kamieniem bo wypływa :razz: )

-kamień rodem z Plantica Wrocław(nie pamiętam nazwy)

-rośliny anubias,bolbitis,rogatek oraz do korzenia przyczepione kilka kawałków mchu...

Zalane akwarium 29.09.2014r.Wlane Aqua Safe oraz Bacto Active z Tropicala.

Temperatura 24 stopnie.Pomiarów jeszcze nie wykonywałem(odczekam kilka dni).Obsada jeszcze nie ustalona.

Proszę o opinie,sugestie,rady oraz krytykę bo takowa zapewne nieunikniona :oops: .

Pozdrawiam.Sebastian.

post-21645-0-29523900-1412079434_thumb.jpg

post-21645-0-76553600-1412079451_thumb.jpg

post-21645-0-55424300-1412079464_thumb.jpg

post-21645-0-75348600-1412079474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90W dla kilku roślinek?? Po co aż tyle? Tu spokojnie możesz dać 30W i spełni tą samą rolę. Przy tak mocnym oświetleniu glonarium gotowe tym bardziej, że nie masz Co2 z butli. Proponuję zmniejszyć to oświetlenie conajmniej o połowę. Nie wspominam już, że żadne ryby nie lubią tak mocnego światła, a do holendra Ci daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Akwarium dość oryginalne a aranżacja ciekawa, na pewno będzie ozdobą w domu :)

Nie wiem jaką obsadę sobie wymyśliłeś do tego baniaka, ale bardzo szkoda że użyłeś bazaltu zamiast zwykłego piasku.

Piasek zawsze wygląda bardziej naturalnie a co ważniejsze daje swobodę w wyborze ryb (na bazalcie żadnej przydennej ryby trzymać się nie powinno).

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Akwarium dość oryginalne a aranżacja ciekawa, na pewno będzie ozdobą w domu :)

Nie wiem jaką obsadę sobie wymyśliłeś do tego baniaka, ale bardzo szkoda że użyłeś bazaltu zamiast zwykłego piasku.

Piasek zawsze wygląda bardziej naturalnie a co ważniejsze daje swobodę w wyborze ryb (na bazalcie żadnej przydennej ryby trzymać się nie powinno).

Dzięki za ciepłe słowo...kiedyś w jednym z moich byłych projektów miałem piasek kwarcowy-tym razem myślałem nad czymś bardzo ciemnym.Jeśli chodzi o obsadę to tak naprawdę jeszcze nie wiem co ugoszczę w zbiorniku-dużo się wyjaśni po wykonaniu pierwszych pomiarów.A tak na marginesie to zastanawiam się jakby wyglądało częściowe przysypanie mojego bazaltu kwarcowym piachem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

lampa jest skręcona na 50% mocy.

To już lepiej :)

Akwa o ciekawych wymiarach. Szkoda tylko, że właśnie na piasku go nie postawiłeś byś miał większe możliwości co do obsady.

 

 

A tak na marginesie to zastanawiam się jakby wyglądało częściowe przysypanie mojego bazaltu kwarcowym piachem

Piasek po czasie opadnie pod bazalt i nic to nie da. Ewentulanie wybierz część bazaltu, a w to miejsce wsyp piasek. A może warto od nowa zasypać akwa piaskiem? :) Koszt: trochę pracy + worek piasku z budowlanego za 10zł (tylko aby nie zmieniał parametrów wody). :)

PS. Rób zdjęcia jak będzie w około ciemno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę teraz przed tym zbiornikiem i zastanawiam się czy nie "podebrać" bazaltu od przodu akwarium zastępując go piaskiem tworząc z przodu akwarium taką wyspę...jak myślicie jakby to wyglądało?A o jakim piasku piszesz?Mam w pobliżu castoramę znajdę tam coś takiego?Czy jednak zastosować piach od sprzedawców z znanego portalu aukcyjnego...

A jeśli chodzi o zdjęcia to faktycznie odbijające się światło nie sprzyja robieniu fotek :oops:

Z biegiem czasu usunę rogatka a chętnie coś bym dołożył innego-i tu pytanie do Was.Co by dołożyć z roślinności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taki piasek dostaniesz w casto czy łobi,do piaskownic z atestem.Z roślin na początek może nurzańce,zwartki,żabienice...tylko przydały by się chociaż kulki g-t lub pałeczki nawozowe pod korzenie.Akwarium fajnie się prezentuje aczkolwiek z większą ilością roślin byłoby lepiej,ale to tylko moje zdanie,ma się przede wszystkim podobać Tobie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taki piasek dostaniesz w casto czy łobi,do piaskownic z atestem.Z roślin na początek może nurzańce,zwartki,żabienice...tylko przydały by się chociaż kulki g-t lub pałeczki nawozowe pod korzenie.Akwarium fajnie się prezentuje aczkolwiek z większą ilością roślin byłoby lepiej,ale to tylko moje zdanie,ma się przede wszystkim podobać Tobie:)

Z roślin na pewno jeszcze coś dołożę...osobiście też wolę więcej zieleni w akwarium.Planuję zagęścić prawą stronę przy korzeniu lewą na wysokości kamienia myślałem zostawić wolną...oczywiście Wasze propozycje również mile widziane jeśli chodzi o obsadę roślinnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładnie się prezentuje ;-) Bez piachu będzie ciężko z rybami dennymi, ale to już było pisane ;-) Na korzenie widzi mi się duuuużżaaa kępa Microsorium Trident a w środku tej kępy Microsorium Pteropus :-) Microsorium sądzimy (mocujemy) na korzenie

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę zaraz do castoramy zobaczyć za tym piachem,jak będzie to zrobię na części akwarium plażę a pozostałą część pozostawię z bazaltem i zastosuję tam kulki w korzeniach roślin.


Dbaj o pisownię. Zdania zaczynamy dużą literą i kończymy kropką /splend

Zastanawia mnie jeszcze fakt zmętnienia wody jakie powstało po zastosowaniu Bacto Active.Wlałem 10ml około 12 w południe i do teraz woda jest mętna...filtracja pracuje non stop...kiedy się wyklaruje woda?
 

 



Akwarium ładnie się prezentuje ;-) Bez piachu będzie ciężko z rybami dennymi, ale to już było pisane ;-) Na korzenie widzi mi się duuuużżaaa kępa Microsorium Trident a w środku tej kępy Microsorium Pteropus :smile: Microsorium sądzimy (mocujemy) na korzenie

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Bardzo spodobał mi się pomysł aranżacji przy pomocy Microsium.Pytanie tylko czy Microsium Pteropus oraz Trident wymagają sadzenia w podłożu czy mocowania np do korzenia jak to się robi z anubiasem?

Witam.
Dziś zmętnienie wody stanowczo "odpuściło" woda stała się bardziej klarowna :razz:
Kupiłem wczoraj piach w casto-tylko zastanawiam się czy tworzyć plażę czy odpuścić...pożyjemy-zobaczymy...
Zrobiłem fotę przy innym świetle ale wygląda na to że marny ze mnie fotograf albo sprzęt do bani :oops:
Pozdrawiam.Seba.

 

2 ostatnie posty połączyłem. Regulamin 6.2

post-21645-0-67487600-1412142380_thumb.jpg

post-21645-0-21597200-1412142393_thumb.jpg

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrobiłem fotę przy innym świetle ale wygląda na to że marny ze mnie fotograf albo sprzęt do ban

Nadal jednak za oknem nie było ciemno lub miałeś jakieś oświetlenie poza tym w akwarium włączone :) Polecam temat może coś CI lepszego wyjdzie (http://forum.superakwarium.pl/topic/5707-fotografowanie-akwarium-oraz-obróbka-zdjeć/) :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jednak za oknem nie było ciemno lub miałeś jakieś oświetlenie poza tym w akwarium włączone :) Polecam temat może coś CI lepszego wyjdzie (http://forum.superakwarium.pl/topic/5707-fotografowanie-akwarium-oraz-obróbka-zdjeć/) :)

Na korzeniu zauważyłem tworzącą się jakby pleśń.Jest to taki biały delikatny kożuszek pokrywający większą część korzenia.Czy to coś grożnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na korzeniu zauważyłem tworzącą się jakby pleśń.Jest to taki biały delikatny kożuszek pokrywający większą część korzenia.Czy to coś grożnego?

Z tego co wiem to pleśń często pojawiaj się przy starcie akwa. Miałem to samo u siebie i znikło samo. Myślę, że narazie nie ruszaj tego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



Będzie dobrze :) a tymczasem czekam na fotki wieczorne :) mam nadzieję, że lepiej będzie widać bo akwa jest ciekawe.

Nie ma sprawy.Jeśli tylko nie wyjadę dziś w trasę(jestem kierowcą w przewozie międzynarodowym)to zrobię fotkę wieczorną a nawet spróbuję ją obrobić dla dodania uroku jakimś programem...
A z takich nowinek z mojego akwarium to pokazał się na liściu ślimaczek(na tę chwilę mały :razz: )-chyba zatoczek.Co robić?Wyłapywać jak zobaczę czy zaproponujecie jakąś inną metodę do poskromienia ewentualnych niechcianych lokatorów....

Edit:

Fotka z mojej dzisiejszej zabawy wieczornej z aparatem fotograficznym który chyba tak na marginesie zostanie zmieniony :razz:

post-21645-0-82286400-1412192599_thumb.jpg

Edytowane przez Luna
6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. / Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A z takich nowinek z mojego akwarium to pokazał się na liściu ślimaczek(na tę chwilę mały )-chyba zatoczek.Co robić?Wyłapywać jak zobaczę czy zaproponujecie jakąś inną metodę do poskromienia ewentualnych niechcianych lokatorów....

http://forum.superakwarium.pl/topic/45191-anentome-helena-wątek-zbiorczy-pytania-i-odpowiedzi/ - polecam

 

Foto znacznie lepsze od poprzednich :) Wygląda nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokonałem kolejnych pomiarów.

Praktycznie wyszło wszystko to samo.Jedynie PH ma wynik 7,2.

Czy przy takich parametrach wody w akwarium mogę zacząć stosować zestaw co2 z butlą?Ewentualnie jakie pomiary muszę jeszcze zacząć robić?Jakie zacząć stosować nawozy?

Pozdrawiam.Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazalt już Ci podniósł pH. Chyba że zmieniłeś na piach a ja niedoczytałem ;-) Microsorium już jest na korzeniu? CO2 zbije Ci pH tym bardziej przy takich Kh i Gh (chociaż nie wiem na ile pozwoli Ci bazalt zbić). Nie wiem czemu pytasz czy już można nawozić CO2? Czemu nie ;-) Przy podawaniu CO2 nawozu leje się więcej, ale to już każdy zbiornik indywidualnie równo z testami wody trzeba oceniać braki. (u mnie na pewno więcej makro, ale tu bym wolał aby wypowiedzieli się spece)

 

 

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze zmian jakie nastapiły w moim zbiorniku to zmiana oświetlenia na belkę 2x24w.Jutro montuję zestaw co2 wraz ze stałym testem co2 firmy JBL.

Woda nabrała przejrzystości.Ustąpiły krasnorosty na rzecz zielonych glonów.Jutro musze zastanowić się nad przykryciem mojego bazaltu czymś bardziej "zaokroąglonym".Wymiana zupełna nie wchodzi w grę.

Spróbuję również zabrać kamień z korzenia.Może już nie wypłynie :razz:

Rogatek docelowo "wyleci" zastąpię go pistią.Zamiast kamienia bądzie na korzeniu Microsorium.

Poza tym pływają sobie powiedzmy chwilowo welonki.

Dzisiejsze pomiary:

NO3  25

NO2   0

GH    14

KH     6

PH     6,4

CI2    0

Proszę o info od Was co sądzicie na temat aktualnych pomiarów tzn. czy jest ok czy musze pomyśleć o poprawie któryś z wyników.

W związku z uruchamianiem dziś co2 prosze równiez o info jak ustawić ilość bąbli na liczniku ażeby na poczatku nie narobic niepotrzebnego bałaganu.

post-21645-0-09549400-1414351159_thumb.jpg

post-21645-0-11271800-1414351174_thumb.jpg

post-21645-0-86426000-1414351190_thumb.jpg

Edytowane przez SebastianNysa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...