Skocz do zawartości

Nitki problemem


Moroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do Was po pomoc, gdyż już nie mam siły użerać się z tymi głupimi nitkami...
Oblepiły one cały mój mój mech, nigdzie indziej ich nie ma tylko na mchu. 
Mech wygląda strasznie (przez to wydaje mi się, ze przestał się rozrastać).

Akwarium 20l z kreweciami RC
Nawożę EC 2x dawka oraz Macro Red PG. 
Podmianka raz w tygodniu 4l wody
Świetlówka 11w 

 

Znacie może jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się tego ustrojstwa? Czego brakuje, co dodać do nawożenia..

Nitki usuwam mechanicznie, ale z dnia na dzień coraz bardziej oblepiają one mech, usuwając mechanicznie już pomału niszczę sobie sam mech.. sad.png

Mam zamiar stosować roztwór z zielonej herbatki, czy to coś da? oraz gdzieś polecali również wrzucić kilka szyszek olchy, co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było, ale może napiszę jak się pozbyłem nitek - a raczej jak po prostu znikły wszystkie glony.

1. to co było zaglonione - out z baniaka

2. mchy - out z baniaka

 

Do baniaka gałęzie olchy, liście dębu, szyszki olchy - żona nazwała to śmietnik - czarno, ciemno i przyjemnie. Rybom się podobało. Z roślin została tylko Cherry leaf.

Zero nawożenia, podmiana raz w tyg 20%. Życie w baniaku toczyło się swoim torem i dojrzewało. I tak chyba od kwietnia było. Czasami coś przetarłem - było tam tyle garbników i Ph ok 6, że glony zapomniały pewnie o moim baniaku.

Dzisiaj postanowiłem z ciekawości sprawdzić parametry:

NO3 - 50

PO4 - 2

Ph - 7

Fe - bliskie zera.

GH - 9

KH - 4

 

Czyli w sumie nijakie. I wyszło, że jak baniak sobie sam dojrzeje, to będzie się w nim życie toczyło co bym sobie tam nie robił.

 

Aaa - światło było 2x18. Od dzisiaj 2x24 - bo coś stare startery chyba wysiadły i przełączyłem się na T5.

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mam problemu z glonami - miałem je jak ciągle wszystko sprawdzałem - miałem parametry idealne a nitek więcej niż roślin :) Od restartu z podpisu może 2 razy sprawdziłem parametry - po restarcie zrobiłem wszystko żeby wodę przyciemnić, zakwasić itp. Czyli gałęzie olchy, liście dębu, szyszki olchy - woda wręcz brązowa - rybom się podobało bo akurat głównie były to neony, rasbory i ramirezki, piskorkom to wszędzie dobrze chyba - a w tym syfie się odnalazły :D . Teraz jest bardziej uporządkowane - nawet żona powiedziała że jest ładnie (takie sie zrobiło ogólne). A oświetlenie - tak 2x24W T5 + wieczorami 75cm LED (jako delikatne podświetlenie).

Wg mnie porządnie dojrzałe akwarium to podstawa - nie takie 2-4 tyg dojrzewanie - tylko takie konkretne - pół roczne co najmniej. A najlepiej zaczynać z filtrem który chodził u znajomego przez jakiś czas - do tego woda od znajomego no i oczywiście przeniesienie "dojrzałego" filtra w 5 min :).

Nie wiem czy to miało jakieś znaczenie ale wsadziłem Manado - a to kolejna rzecz na której bakterie mają się gdzie mnożyć. Dodatkowo jest piasek.

Edytowane przez karwos00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...