Skocz do zawartości

Oświetlenie na szybę akwarium


kasztelan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam akwarium ale zamiast porządnej pokrywy mam póki co szybę a na niej taka zwykła lampka biurkowa :P

Chciałbym to zmienić tzn. mam mało i średnio wymagające rośliny w akwa dlatego jako tako takie oświetlenie powiedzmy że się sprawdza , jednak chciałbym je wymienić na coś bardziej "profesjonalnego";) I tu potrzebuję pomocy. Czytałem na forum że ludzie po prostu na taką szybę kładą świetlówkę , jednak ja się nie znam zbytnio na tym tzn. wiem jaka moc ale nie wiem co ma wchodzić w skład zestawu : świetlówka , statecznik , odbłystnik ? Może jakieś inne oświetlenie radzicie ? Proszę o radę ;)

Edytowane przez darekbart
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mało i średnio wymagające rośliny w akwa dlatego jako tako takie oświetlenie powiedzmy że się sprawdza

 

Dla mało i średnio wymagających, taka biurowa lampka  niestety ale się nie sprawdzi, a to dlatego że rośliny wymagają odpowiedniej barwy światła, tj. 6500k. oraz mocy.

 

 

 

jednak ja się nie znam zbytnio na tym tzn. wiem jaka moc

 

 

  Proszę o radę ;)

 

Moc światła jest uwarunkowana wielkością akwarium, którego nie podałeś, a byłaby to przydatna informacja żeby cokolwiek doradzić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moc światła jest uwarunkowana wielkością akwarium, którego nie podałeś, a byłaby to przydatna informacja żeby cokolwiek doradzić.

 

 

Akwarium pojemność ok.65 L , - myślę że świetlówka o mocy 36 W będzie wystarczająca.

 

 

Zdania zaczynamy dużą literą i kończymy kropką. Upominano Cię już raz abyś pisał poprawnie. 

Ostatnie ostrzeżenie / splend

Edytowane przez splend
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeliczeniu wyjdzie to ponad 0,55W/l, więc prędzej bym się obawiał, że będzie zbyt jasno dla ryb ;) Może być jedynie problem w tym, że świetlówka t8 o mocy 36W ma aż 120cm długości, natomiast t5 35W 74cm. Według mnie bardziej odpowiednia byłaby żarówka np. philips tornado o barwie wspomnianej już przez Darka (6500K).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach elektrycznych można kupić różnej wielkości świetlówki razem z obudową. Według mnie jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy taką obudowaną świetlówkę zamocować odpowiednio nad szybą akwarium i oświetlenie gotowe. Na pewno wygląda to bardziej estetycznie niż sama świetlówka bez obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o naświetlacze Led to raczej odpada - po prostu nie podoba mi się to , już wolę zwykłą żarówkę;) Myślę że zostanę przy tej lampce tylko wymienię żarówkę na odpowiednią barwę opisywaną przez kolegów wyżej ;) Choć z ciekawości przejadę się też do sklepu elektrycznego , zobaczyć czy nie mają czegoś konkretnego ;) Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...