Skocz do zawartości

Test na potas. Zoolek czy Easylife


karo83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Test zooleka też nie ma za długiej historii, a że do tego jest raczej rzadko stosowany, stąd pewnie brak opinii na jego temat.

Z tego co kojarzę, to na tym forum tylko tomeksup go używał, spróbuj odezwać się do niego może podzieli się opinią (chociaż pamiętam jak pisał że według testów wychodziły mu jakieś wysokie stężenia w baniaku, moim zdaniem nijak się mające do podawanych przez niego ilości). Badanie stężenia potasu to jakieś poważne procedury, sądzę że w teście akwarystycznym przyjęto jakąś metodę pośrednią, mocno uproszczoną, stąd może być obciążony dużym błędem pomiaru. Nie wiem czy warto inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tomeksup ale mogę się wypowiedzieć na temat testu K firmy Zoolek . Więc tak , używałem go z pół roku temu , kupiłem go dwa razy pod rząd ( dwa opakowania) testy robiłem co tydzień w weekend , wynik jaki mi wychodził to zawsze 20 , 22 , 25 ppm , wiec nie podawałem potasu do akwa wcale , tylko KNO3 , PO4 , FE itd. Rośliny nie rosły jak potrzeba , robiły się dziury na młodych liściach , powykręcane były i ogólmie chloroza z nerkozom . Któregoś razu podałem MG 1ppm tydz. bo myślałem że to przez to , to starsze liści całkowicie się rozpadały i odrywały się . Nie patrząc na test na Potas , podałem 10ppm K na tydz. tak na próbę , a rośliny zaczęły dochodzić do siebie . Teraz podaję 15ppm tygodniowo i rośliny jak ta lala . TESTY NA POTAS POSZŁY DO KOSZA i mam busz w akwa.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez grzesio764
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...