Skocz do zawartości

Krewetkarium 95l


adam skalar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć krwetkarium.

 

Wymiary: akwa narożne 82/57/40 ok 95l

 

Filtr: Aqael 3 fan+ + gąbka

 

Grzałka: Jakaś 100w temp ok25st.

 

Rośliny: Nie znam nazw napewno są; gwiazda wodna, nurzaniec, java moss.

 

Parametry: ph 6,4 gh i kh 0 no2 0

 

Parametry w przyszłości: ph 6,4 gh 10-12 kh 0.

 

Planowana fauna 25x RC lub Sakura schoco.

 

Mineralizacja: Schrimp mineral aqua art.

 

Uwagi, sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żadnej skały nie dawaj. Ja moę Ci polecić od Azoo KH plus - poczytaj o mineralizatorach tego typu i jakbyś się zdecydował musisz pilnować przy tym pH. U ryb sypałem też sodę spożywaczą - płaska łyżeczka w 100l podnosi o około 2 stopnie.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

* Kabomba nie lubi ruchu wody - jeżeli zasadziłeś ją przed wylotem filtra to kiepsko będzie rosła.

* Temat dotyczący zdychających krewetek polecam założyć w odpowiednim dziale.

 

PS: nie ma się na kogo i za co obrażać, że temat nie ma zainteresowania - zdjęcie całego baniaka dodałeś tylko w pierwszym poście, poza nim jakieś niewyraźne wycinki...

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Kabomba nie lubi ruchu wody - jeżeli zasadziłeś ją przed wylotem filtra to kiepsko będzie rosła.

 

Dobrze wiedzieć bo swoje posadziłem blisko wylotu z filrta (mam kubełek). Przy wlocie do filtra też nie mogą być?

A jak z innymi wysokimi roślinami w powyższej kwestii? Mam na myśli przede wszystkim: Rogatka, Moczarki, Limnofilie, Kryptokoryny.

 

// Jeśli masz problem załóż własny temat w odpowiednik dziale. W Galerii ogranicz się do pisania na temat dotyczący autora. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Krewetki zdechły a akwa skasowane.

Troszkę dziwi mnie Twoje podejście. Dopiero co założyłeś akwarium. Napotkałeś pierwszy problem - zdechły Ci krewetki, zdarza się. Zamiast znaleźć przyczynę i jej zaradzić skasowałeś akwarium... Szkoda bo akwarystyka to fajna zabawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem mieć zdrowe gupiki, ale mam złe parametry a ze zmienianiem trudno mamę przebłagać. Teraz zacznę z 25l. 

 

 

EDIT Kranówa to ph 6,4 GH i KH 0. Z tego co czytałem to gupiki w naturze żyją w miękkich i kwaśnych wodach.

Edytowane przez adam skalar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...