Skocz do zawartości

żabienice - dziury w młodych liściach


simplusik1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Żabienice mam od miesiąca, nie wiem jaka to dokładnie żabienica (zdjęcia ponizej)

 

Mam z nimi taki problem, młode liście się już pojawiają, jednakże już po pojawieniu się ich są już z dziurami.

 

Co może być tego przyczyną?

 

zbiornik 112 l , oświetlenie z pokrywy plus odbłyśnik, nawożenie easy carbo, podłoże z tetry + żwir.

 

Nie mam żadnych testów żeby podać parametry.

 

 

 

 

 

 

post-5077-0-38788300-1410727455_thumb.jpg

post-5077-0-86379400-1410727499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to to:

http://forum.superakwarium.pl/forum-5/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Ogólnie już można stwierdzić co jest winą ale poczekamy na opis.

 A co podłoża to aż w oczy kole....

 

 

Nie rozumiem odpowiedzi.

 

Mam podać dokładne wymiary akwa  żeby mi ktoś pomógł?

 

podałem podstawowe informacje 

zbiornik 112 l , oświetlenie z pokrywy 2x 18 plus odbłyśnik- 10h/24h, nawożenie easy carbo, podłoże  tetry substrate +2cm grubszego żwiru.

 

Nie mam żadnych testów żeby podać parametry.

 

oprócz easy carbo nic nie stosuję żadnych nawozów, chemii, zbiornik ma dwa miesiące.

Edytowane przez simplusik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

to napisz chociaż dawki nawozów, ile dziennie lub na tydzień czy jak tam dajesz?? 

 

 

Teraz spojrzałem :) sam węgiel (?)

 

Ale jeszcze jest dużo danych potrzebnych z tego opisu baniaka aby ktoś mógł Ci pomóc (nie mówiąc o testach) jak np. obsada. Może być tak, że masz za dużo ryb a za małą filtrację albo masz po prostu jakiegoś ślimaczka który lubi roślinki  itd....

A tu nikt nie był u Ciebie i nie zna twojego baniaka :) Chyba, że się mylę.

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zapomniałem o obsadzie

 

10 nenkow inesa

2 kosiarki

2 kiryski pandy

po parce gupików, mieczyków, molinezji

 

 

dawkowanie Easy Carbo codziennie po włączeniu światł 3 ml na 112 litrów

 

 

Filtracja odpowiednia przez chińczyka z UV, dodatkowo napowietrzanie, brak ślimaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabienica to roślina, która ma bardzo duży system korzeniowy. To, że lejesz węgiel to dobrze, ale żabienica skorzysta najbardziej w sytuacju, gdy dostanie kulkę/pałeczkę/korek nawozowy prosto pod korzenie. Na Forum kolega Sławek sprzedaje kulki (podobno niezłe, ja osobiście jeszcze nie kupowałem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...