Skocz do zawartości

Dodatkowe oświetlenie 72l


KarolaXYZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam zakupić dodatkowe oświetlenie do standardowego, które jest zamontowane w pokrywie tj. 15 W T8. Na allegro znalazłam coś takiego:

 

http://allegro.pl/oswietlenie-dodatkowe-t5-1x24w-pokrywy-60-70-80cm-i4604295948.html

 

Z opisu wynika, że nie wymaga ono ingerencji w pokrywę, co bardzo by mnie cieszyło :D. Nową świetlówkę, montuje się do starej. Nie wiem czy ktoś ma coś podobnego u siebie i czy jest zadowolony z tego zestawu? Czy jeżeli doczepię nową świetlówkę do starej, to czy będę mogła cały czas korzystać także z tej starej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z opisu wynika, że nie wymaga ono ingerencji w pokrywę

Ingerencja w pokrywę jest, dlatego że gdzieś trzeba przykręcić uchwyty na świetlówkę, i wobec opinii sprzedawcy, taka pokrywa traci gwarancje.

 

 

 

Czy jeżeli doczepię nową świetlówkę do starej, to czy będę mogła cały czas korzystać także z tej starej?

Oczywiście że możesz, ale do czego jest Ci potrzebne aż takie solarium w akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam tak samo i jestem zadowolony. Oczywiście możesz Korzystać z obu naraz. Jak będziesz zainteresowany wyślę Ci fotki zamontowane zestawu pod pokrywa.

Jedyna wada to krótkie kable, ale do ogarnięcia ;-)

 

No i fakt, że ciężko potem dobrać obsadę bo nie każda ryba lubi tyle światła, chociaż do solarium jeszcze daleko :-P

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingerencja w pokrywę jest, dlatego że gdzieś trzeba przykręcić uchwyty na świetlówkę, i wobec opinii sprzedawcy, taka pokrywa traci gwarancje.

Nie , nie ma ingerencji w pokrywę. Nowe świetlówki są przymocowane za pomocą uchwytów do fabrycznie montowanej świetlówki T8 w pokrywie (są w zestawie) .

Miejsca na dodatkowy statecznik jest wystarczająco. Mam u siebie identyczne dodatkowy zestaw oświetlenia, podczas jego montażu pokrywa została nienaruszona.

 

 

Czy jeżeli doczepię nową świetlówkę do starej, to czy będę mogła cały czas korzystać także z tej starej?

Bez problemu. Będziesz mogła korzystać tylko ze starej, tylko z nowej lub z obu jednocześnie.

 

 

Jedyna wada to krótkie kable, ale do ogarnięcia

U mnie były wystarczające.

 

Wadą są natomiast metalowe uchwyty do montażu dodatkowej świetlówki. U mnie po czasie pokryły się rdzą. Wymieniłem je na uchwyty poliwęglanowe (nierdzewiejące).

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chociaż do solarium jeszcze daleko :-P

Dla mnie osobiście 0,54w/l to już jest solarium. Widziałem jak się moje ryby zachowywały przy 0,50w/l, zanim baniak odpowiednio nie zarósł. 

 

A tak na marginesie, to jest kobieta. Chyba was powoli zaczyna rutyna dopadać.

 

 

Jak będziesz zainteresowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie osobiście 0,54w/l to już jest solarium. Widziałem jak się moje ryby zachowywały przy 0,50w/l, zanim baniak odpowiednio nie zarósł

Zgadzam się. Przy takim świetle rośliny pływające lub zakrywające częściowo taflę wody są nie zbędne, jeśli chodzi o dobro ryb.

Po dodatkowym montażu świetlówki nie zapomnij aby stopniowo zwiększać czas jej świecenia. Odpalenie jej od razu ( w pełnym wymiarze godzin) może przynieść niepożądane skutki w zbiorniku.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za tak szybką odpowiedź.

 

DawW nic się nie stało, mój nik pewnie łatwo pomylić z Karolem. A zdjęcie zamontowanego zestawu chętnie zobaczę.

 

Czyli w sumie na razie lepiej będzie świecić tylko 24W i poczekać aż rośliny zarosną baniaczek. Na początek zacząć świecić od 6 godz. i codziennie zwiększać o godzinę, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Gdzie umieściłeś statecznik? Pod pokrywą? Z jakąś osłoną przed wodą czy też bez? ;)

  Statecznik wisi sobie za szafką :D  normalnie na przewodach.

 

Dodam jeszcze raz fotkę bo faktycznie z tej (obróconej) wcześniej wygląda dziwnie.

 

Edit:  nie mogę dodać obróconego zdjęcie, więc obróć sobie to zdjęcie gdzie ma statecznik w ręce raz w prawo

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...