Skocz do zawartości

Problem z małymi dziwnymi skorupiakami


slep's
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No przykro mi bardzo, ale na przytulika Helenka nie pomoże. Przytulik jest tak zbudowany, że Helenka nie dobierze się do niego. Mam przytuliki w krewetkarium i dwie Helenki, które po nich chodzą i zero zainteresowania. Młode ledwo, co „wyklute” Helenki coś tam próbują się dobierać do przytulików, ale też za bardzo im to nie idzie. W Internecie są o tym informacje.

Przytulik w znaczącej liczbie szpeci akwarium, ale nie widziałem lepszego zabójcy glonów i to wszystkich. Jest to mega pożyteczny ślimaczek i nawet z nim nie walczę gdyż w akwarium utrzyma się ich tyle na ile wystarczy im pożywienia. Jeszcze 4 miesiące wstecz miałem całe dziesiątki przytulików. Dzisiaj jest ich znacznie mniej, ale są i się z tego cieszę.Przytulik nie ruszy rybek ani zdrowych roślin, natomiast martwe rośliny podskubuje.Jeśli masz ich tyle to znaczy, że mają dobre warunki i dużoooo pożywienia :)

Edytowane przez attack89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attack89 w takim razie mamy różne doświadczenia :) U mnie młode heleny sobie radziły, co prawda nie tak efektywnie jak np. ze świderkami, ale trochę usuwały.

 

Slep's - przytuliki nie stanowią żadnego zagrożenia ani dla obsady ani dla roślin. Może co najwyżej dla estetyki aranżacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młode kilkumilimetrowe Helenki owszem dobierają się, ale z trudem i nie zawsze się im to udaje :) Przynajmniej u mnie. Starsze to już kompletnie są bezradne gdyż zwarta i zamknięta budowa muszli przytulika im na to nie pozwala. Gdy przytulik się zamknie to ze wszystkich stron jest muszla, więc nie mają jak. Świderki, rozdętki i inne w "standardowej" budowie muszli nie mają szans nawet ampularia jest bezradna :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem stronę google grafika dla przytulika i to by było to. Ale to u mnie powstało z dnia na dzień wszystkie szyby rośliny filtr. Pełno białych kropek. Proszę o skuteczną poradę, bo jednak się martwię o ryby i rośliny. W popołudniowych godz dołącze zdjęcia. Z góry dzięki

Otworzyłem stronę google grafika dla przytulika i to by było to. Pojawiło się to u mnie z dnia na dzień, dosłownie plaga szyby rośliny filtr wszystko pokryte białymi kropkami Proszę o skuteczną poradę. Jednak jakoś się martwię o rybki i rośliny. Z kąd to się wzięło? W godz popołudniowych dołącze foto. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej foto wrzuce wieczorem. Ryby karmię płatki wieloskładnikowe dla wszystkich ryb ozdobnych Tetra, Tetra pro energy, Tetra pro coulor- na przemian.

Mrożonki ochotka,czarny komar,rozwielitka,solowiec na przemian co wieczór

Tak jak pisałem wcześniej foto wrzuce wieczorem. Ryby karmię płatki wieloskładnikowe dla wszystkich ryb ozdobnych Tetra, Tetra pro energy, Tetra pro coulor- na przemian.

Mrożonki ochotka,czarny komar,rozwielitka,solowiec na przemian co wieczór

i jeszcze szklarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że dopiero się odzywam ale kochane nie zapłacone rachunki

Minęło już parę dni i nadal jest problem z skorupiakami.

Zauważyłem że grasują z rana i wieczora, a w dzień jakby znikły no ale są okupują rośliny.

Pod światło tak jakby w malutkim jajeczku przezroczystym coś tam było.

Dołanczam foto, sorry ale nie mogę złapać lepszego ujęcia. Proszę o poradę.

Ostatnie foto moje akwarium około 130l juwel w raz z osprzętem tej firmy

post-21521-0-30237800-1410468213_thumb.jpg

post-21521-0-31160400-1410468310_thumb.jpg

post-21521-0-83680600-1410468378_thumb.jpg

post-21521-0-68317300-1410468590_thumb.jpg

post-21521-0-90078700-1410468684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłeś ten restart? Jaki litraż ma akwarium? Bo wydaje mi się, że nie za duże to jest. A Ty wiesz, że bocje mogą zjeść Ci delikatne roślinki? Po za tym to dość trudne rybki w hodowli. Delikatne i dość wrażliwe na azotany. W nowych warunkach bardzo podatne na ospę . Mam i wiem. Także według mnie będziesz miał więcej problemów niż miałeś. Zresztą problemów z przytulikami nie miałeś. Sam to wyolbrzymiłeś.

Edytowane przez attack89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kompletne założenie akwarium od nowa. Do niedojrzałego akwarium wpuściłeś delikatne bocje. Zresztą żadnych żywych stworzeń nie wpuszcza się do świeżego zbiornika. Będziesz miał same kłopoty. Oddaj bocje do sklepu. Szkoda rybek. Zatrują się azotanami, ale jeśli zdarzy się cud i przeżyją to i tak akwarium jest za małe. Dodatkowo rybka lubi towarzystwo i 5 sztuk w akwarium by się przydało.

Słuchanie sprzedawcy w sklepie to pierwszy krok do kłopotów i wydawanie niepotrzebnie pieniędzy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...