Skocz do zawartości

220 Malawi


emio_ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa serdecznie po dość długiej nieobecności.

http://forum.superakwarium.pl/topic/32757-220l-nowy-apartament-aktualizacja-str-3-4-5-7/ W poprzednim temacie podzieliłem się swoim tropikalnym zbiornikiem, jednak miałem przeprowadzkę i w związku z brakiem czasu rybcie powędrowały do kolegi. Dorzucam fotkę poprzedniego baniaka przed przeprowadzką. Miesiąc temu wraz z narzeczoną zdecydowaliśmy się na powrót do hobby. Akwarium, filtr, korzeń został dokładnie wyczyszczony (ocet i Karcher), następnie dokładnie wyparzony i już po 3 dniach wszystko było pod wodą. W tej chwili parametry się ustabilizowały (minął dokładnie miesiąc od zalania) i przyszedł czas na pierwsze rybki...

 

Akwarium na wymiar: 125 x 40 x 45 cm, grubość szyby 8mm.  

 

Filtracja: 

 

Biologiczna + mechaniczna: JBL E 901 CrystalProfi Greenline - gąbka + Aquamanta BioDynamic w dwóch koszach + Aquamanta BioPro w jednym koszu. 

Podłoże: 

 

Styropian o grubości 2cm.
Piasek kwarcowy 0,8mm do basenów. Warstwa do 5cm do 15cm. 

Parametry wody:

NO3 - 5 gm/l (krople JBL)
NO2 - 0 gm/l (krople JBL)
GH - 16-18'd (pasek JBL)
KH - 10-12'd (pasek JBL)
pH - 8,0 (krople JBL)

Oświetlenie: (nowe lampy)

30W T8 Silvania Standard 865 Daylight 6500K 
30W T8 Hagen Aqua-Glo 18000K (wspaniale eksponuje kolory ryb)

120 cm pasek z ledami w kolorze niebieskim jako oświetlenie nocne  
 

Napowietrzanie: 

Hailea ACO-9602, 2x7,2l/min.

Dekoracje:

Duży korzeń
Około 35 - 40 kg serpentynitu

 

Obsada:
8 Pseudotropheus acei (pyszczak złotopłetwy), 2 samce i 6 samic 

 

Za tydzień dojdzie kolejne kilka pyszczaków, generalnie planuje 3 różne grupy. W planach mam jeszcze mniejsze akwarium roślinne (chcę odzyskać swoją starą obsadę), lecz moje przepiękne sumy nie mogą mieć małej przestrzeni, dlatego poprosiłem kolegę ze sklepu akwarystycznego, który w ciągu dwóch miesięcy powoli przestawiał sumiki na wyższe parametry i w tej chwili czekają na mnie z innymi pyszczakami w towarzyskim akwarium w sklepie. Jestem świadomy, że dużo osób będzie tu na "nie", ale sumy za około 2 tygodnie trafią z powrotem do mojego zbiornika Malawi... 

Jestem otwarty na wszelkie sugestie, opinie  :)

post-14463-0-69765000-1409516718_thumb.jpg

post-14463-0-21957200-1409516828_thumb.jpg

post-14463-0-99362200-1409516866_thumb.jpg

post-14463-0-08570600-1409516913_thumb.jpg

post-14463-0-95508000-1409517073_thumb.jpg

post-14463-0-23105100-1409517228_thumb.jpg

post-14463-0-77465600-1409517412_thumb.jpg

Edytowane przez emio_ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumy Pictus, bo o tych mowa, trzymałem w wodzie demineralizowanej, więc woda była mięciutka i kwaśna, kolega regularnie podnosił parametry wody z moimi sumami w osobnym zbiorniku, aż w końcu trafiły do Malawi. Również on jako doświadczony hodowca (w domu ma 5 różnych zbiorników) powiedział, że najbezpieczniej będzie zrobić 2-3 grupy ryb Malawi i na końcu wpuścić sumy... Drugie planowane akwarium, będzie na wodzie RO, jednak nie będzie odpowiednio duże dla sumów... Stąd decyzja o Pictusach z Malawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne napewno będą sie dobrze czuły ...

 

P pictus

Temperature: 72-77°F (22-25°C)

pH: 5.8-6.8

Hardness: 1-15°H

 

wiec ni jak do malawi sie maja zostaw jeden gatunek w tym akwarium pyszczaków.( pierwszy raz widze korzeń w malawi :D )

Jak się będą źle czuły, to na pewno mi powiedzą, nie martw się... Omg ludzie, co się z wami dzieje... Kupując ryby ze sklepu, nawet nie macie pojęcia w jakich warunkach przyszły na świat. Siedzi hodowca i do każdej ryby ma specjalne akwarium, a w każdym inny książkowy biotop... Połowa ryb w sklepach które kupujecie to żywy towar. Jeśli dla przykładu gupiki przyszły na świat w innych warunkach niż "książkowe", to czemu męczycie takie stworzenia parametrami wody zbliżonymi do warunków naturalnych ? I w drugą stronę...

Nie widziałeś korzenia w Malawi ?? To może nie ograniczaj swojej wiedzy do jednego forum, bo wpisując w google "Malawi fish tank" zobaczysz więcej zbiorników z korzeniami w środku. 

 

"Pyszczak ten zamieszkuje żwirowaty i skalny górny litoral jeziora Malawi. Występuje na głębokości do 20 metrów. Acei można często spotkać wśród zmytych do jeziora drzew, konarów gdzie tworzy stada liczące od 30 do 50 sztuk, które żyją wokół jednej kłody, pnia. Zeskrobuje z nich glony wraz z żyjącymi tam organizmami." - to tylko jedna z wielu informacji o tych rybkach i to z kilku różnych źródeł. 

 

Co do forum, chciałem również sprawdzić, czy coś się zmieniło. Nie jestem zaskoczony atmosferą i jakże "miłą" pomocą, bo dokładnie tak samo to wyglądało 2 lata temu i dla tego sporo "cennych" dla forum ludzi po prostu odeszło. Teksty typu "wmówił im, że mają inne wymagania", czy też "pierwszy raz widzę korzeń w malawi" wcale nie pomogą... Dla tego też tyle nowych osób, które na prawdę potrzebuje pomocy w akwarystyce, jest momentalnie równane z ziemią, a pierwsze ich posty są najczęściej ostatnimi... Macie tu swoją grupkę, która ma się za bohaterów i jeden drugiemu, za przeproszeniem, wchodzi w dupę, żeby tylko się nie narazić... 

 

Szkoda słów..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Omg ludzie, co się z wami dzieje... Kupując ryby ze sklepu, nawet nie macie pojęcia w jakich warunkach przyszły na świat


Bzdura powielana przez handlarzyków.

Nie zmienisz wymagań ryb, które klarowały się przez tysiące lat ewolucji. Ryby hodowlane są wytrzymalsze, ale wymagania mają takie same jak ryby dzikie.


Co do korzeni w Malawi- oczywiście, że występują. Nie dużo, ale są. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, mała aktualizacja z podwodnymi zdjęciami ;) Doszło 7 sztuk Labidochromis caeruleus, najprawdopodobniej 2 samce i 5 samic (ciężko jeszcze określić). Udało mi się złapać rybki pod wodą, chociaż mogło by być lepiej ;) Ulubieńcy jak widać na zdjęciu, mocno wkręciły się już przekopywanie podłoża, kamienie powoli obrastają w glony, także chyba jest jak być powinno... Enjoy :) 

post-14463-0-15700100-1410124277_thumb.jpg

post-14463-0-83007100-1410124324_thumb.jpg

post-14463-0-53754300-1410124378_thumb.jpg

post-14463-0-32577500-1410124467_thumb.jpg

post-14463-0-38491400-1410124664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...