Skocz do zawartości

Jakie podłoże do akwarium 95 l ?


Ducha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piasek. Najtańszy i najbardziej uniwersalny. W OBI piach do piaskownic 10zł za 20kg.

Czyścisz tak jak każde podłoże-odmulasz wężykiem przy cotygodniowej podmianie.

 

Jak dasz na piach trochę liści to wytworzy się detrytus, czyli dobry syfek na dnie. Będzie on rozkładał kupy i inne nieczystości, więc nie ma potrzeby nawet odmulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a mnie zastanawia czy odmulacz mi piasku nie będzie zasysał :-?

Krzysiek napisał :

 

 

odmulasz wężykiem przy cotygodniowej podmianie

Nie odmulaczem, a wężykiem ściągasz nieczystości z dna. Przy prawidłowo założonymi i funkcjonującym zbiorniku, jest ich naprawdę tak nie wiele, że odmulanie przy użyciu innych urządzeń niż wężyk jest zbędne.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie jakie liście masz na myśli i jak je przygotować by włożyć je do akwarium ?

Np. liście dębu lub migdałecznika. Możesz kupić na aukcjach internetowych lub sama zebrać z drzew po pierwszych solidnych mrozach (dębowe, oczywiście z drzew oddalonych od naszych dróg).

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam bukowe o ile dobrze pamiętam :)

Migdałecznik wychodzi drogo jeśli nie ma się swojego drzewka (ok. 1zł za 1 liść).

Liście sparzyć jeśli nie chcesz aby bardzo barwiły wodę, ale po gotowaniu szybciej się rozwalają w akwarium.

Na akwarium 30x30x30 ja dałem ok. 25 liści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

 

A jeszcze tak przy okazji jaki filtr polecacie do akwarium 95 l jakiś dobry wewnętrzny

 

 

Załóż temat w dziale "Napowietrzanie i filtracja" i opisz akwarium. Warto dodać jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na filtr. Wtedy dużo łatwiej doradzić. Ten temat zamykam. Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...