Skocz do zawartości

Bojownik - przeziębienie?


Realen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Wczoraj kupiłem bojownika do mojego akwarium około 30l. Wyczyszczone z glonów, zamek, pusty pień drzewa i roślinka jako sztuczne ozdoby. Do tego 1 kulka mchu. Mam filtr(PAT MINI firmy Aqua Szut), grzałkę. Temperatura w akwarium wacha się w zależności od temperatury w moim mieście między 28-26C. Za niedługo kupuję pokrywę z oświetleniem i około 3 żywe roślinki, w tym 1 pływającą. Akwarium otrzymałem po ojcu, a wraz z nim jedną małą rybkę, która wygląda mi na danio, lecz tak na prawdę nie wiem. Wyblakła z powodu zaniedbywania akwarium przez ojca. Pozostał jej kolor pomarańczowy na końcówkach płetw. Jako, iż ta rybka bardzo dobrze znosi te wysokie temperatury nie wiem czy ona na pewno jest gatunku danio. Wiem, że bojownik powinien być w takim akwarium sam, lecz póki co obie rybki żyją w zgodzie. Mój problem polega na tym, że bojownik po wpuszczeniu do akwarium zwiedził cały teren i zaszył się w pniu drzewa. Pokrywę jedynie dwa razy otwierałem w celu wsadzenia i wyjęcia butelki z zimną wodą, która służyła jako chłodziarka. Około 20 leżał prawie jak bezwładny na filtrze. Dzisiaj wpłynął pomiędzy grzałkę, a szybę akwarium i nie daje oznak życia. Jedynie, gdy poruszyłem grzałką zerwał się jak ze snu, aby po kilku sekundach znowu wpłynąć pomiędzy grzałkę, a szybę akwarium. Czy to może być przeziębienie? Czy coś z nim nie tak? Czy to może być choroba aksamitna?

Zdjęcie:

Po przybliżeniu widać złoty nalot na płetwach.

osalba.jpg

PH 7.8, twardości nie znam, amoniak 0

Po włączeniu filtra zareagował bardzo nerwowo, pływał jakby miał być zaraz wyłowiony. Filtr wyłączyłem, gdyż przeszkadzał mu w leżeniu.

Nie przyjmuje suchego pokarmu.

Utrzymuje się przy tafli wody.

Ma złoty nalot na płetwie ogonowej, lecz zwiększonego wydzialania śluzu nie zauważyłem. Ma taki rozdęty tył tułowia...

Edytowane przez Realen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filtr wyłączyłem dopiero dzisiaj, gdyż nie chciałem męczyć bojownika, akwarium dojrzało.

@EDIT

Filtr już włączony.

Dlaczego włączony filtr miałby męczyć bojownika? Dojrzało - to znaczy robiłeś testy wody?

 

Wysłane z mojego IPhone 5s przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...