Skocz do zawartości

[96l] Malwi/Tanganika


Aga009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam akwarium 96 litrowe (80x30x40). Jeszcze nie mam żadnych rybek, ale chciałabym jakieś rybki z rodziny pielęgnicowatych. Bardzo podobają mi się pielęgnice zebry, ale moje akwa jest chyba za małe ;) Najlepiej by było, aby ryby nie potrzebowały roślin i miały ok. 10 cm.

 

Pozdrawiam,

Aga009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jednakże one potrzebują roślin :(

Poczytaj o biotopie czarnych wód (BW), idealny dla kakadu i zwykle nie wymaga praktycznie żadnych roślin, za to dużo korzeni, liści itp. :)

 

W malawi faktycznie litraż przymały na coś sensownego.

Ale z kolei tanganika i małe muszlowce już jak najbardziej by się tu nadały. Mówię o czymś takim np:

http://forum.superakwarium.pl/topic/42045-50-muszlowo/

Tego nurzańca tam nie musi być, ale pasuje do klimatu.

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na muszlowce? Lamprologus ocellatus / brevis - małe, ale bardzo ciekawe rybki. W ich przypadku musiałabyś zaopatrzyć się w puste muszle, mogą być nawet po naszych winniczkach.

Poczytaj o biotopie czarnych wód (BW), idealny dla kakadu i zwykle nie wymaga praktycznie żadnych roślin, za to dużo korzeni, liści itp. :)

Rozważę wasze propozycje i przy okazji te 2 gatunki ryb mogą być ze sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spojrzałem jakie masz akwarium, 80x30x40 (40 to wysokość jak rozumiem). To dość wydłużone akwarium chyba, więc dla muszlowców wyglądałoby fajnie. Dajesz trochę skał, pełno muszli i nurzańca powiedzmy w dwóch rogach tak żeby kładł się na tafli. Moim zdaniem wyjdzie bajka.

Jeśli spojrzałaś w link który dałem z 50L akwa z muszlowcami to wyobraź sobie jak ciekawie będzie w Twoich 96L! :)

Jeśli domownicy nie akceptują BW (jest to wszak dość nietypowy i mało ozdobny dla laika biotop) to tanganika w takim właśnie wydaniu powinna już bardziej pasować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spojrzałem jakie masz akwarium, 80x30x40 (40 to wysokość jak rozumiem). To dość wydłużone akwarium chyba, więc dla muszlowców wyglądałoby fajnie. Dajesz trochę skał, pełno muszli i nurzańca powiedzmy w dwóch rogach tak żeby kładł się na tafli. Moim zdaniem wyjdzie bajka.

Jeśli spojrzałaś w link który dałem z 50L akwa z muszlowcami to wyobraź sobie jak ciekawie będzie w Twoich 96L! :)

Jeśli domownicy nie akceptują BW (jest to wszak dość nietypowy i mało ozdobny dla laika biotop) to tanganika w takim właśnie

wydaniu powinna już bardziej pasować.

Dobrze, a zdjęcia z linka nie działają.

A ma być para tych muszlowców czy więcej ? I moga być te dwa gatunki ze sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobrze, a zdjęcia z linka nie działają. A ma być para tych muszlowców czy więcej ? I moga być te dwa gatunki ze sobą ?

Zdjęć nie ma na początku, na drugiej stronie gdzieś od połowy już są :)

Tam w 50L jest układ 1+1 jednych i 2+2 drugiego gatunku, więc u Ciebie można odpowiednio te ilości powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być 2+2 ocellatus i 4+4 brevis ?

Szczerze to nie jestem znawcą tangi i ryb tam żyjących więc nie wiem w jakich układach żyją (pary czy haremy itp).

Jeśli Cię zaintrygowały te ryby to proponuję sprawdzić na forum tematy z muszlowcami i ogólnie tanganiką i popisać PW do osób posiadających takie akwaria, na pewno Ci podpowiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim dnie nie ma mowy o 2 parach ocellatusów (które swoją drogą lepiej trzymać w  haremach) i 4 parach brevisów.

A może barwniaki? Pelvicachromis taeniatus i pulcher to duże ryby. Parkę jednego z tych barwniaków mogłabyś mieć w tym akwarium. Jako towarzystwo proporczykowce :).

A rośliny? Nie zawsze trzeba nawozić i dozować CO2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim dnie nie ma mowy o 2 parach ocellatusów (które swoją drogą lepiej trzymać w  haremach) i 4 parach brevisów.

A może barwniaki? Pelvicachromis taeniatus i pulcher to duże ryby. Parkę jednego z tych barwniaków mogłabyś mieć w tym akwarium. Jako towarzystwo proporczykowce :).

A rośliny? Nie zawsze trzeba nawozić i dozować CO2.

 

Nie chcę roślin. Miałam z nimi złe przygody. Jakie muszlowce mi polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...