Skocz do zawartości

[54L] Debiutanckie


dudekd55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrz sobie jaka jest różnica miedzy samcem, a samicą w necie

Będę zwracać uwagę na płetwy. Jak teraz patrzę, to rzeczywiście samice mają je zaokrąglone a samce mocno szpiczaste.

 

To mam do Was jeszcze pytanie.

Tym przeganianym samcem jest opal, który chowa się po kątach, ale bardziej mi się podoba.

Czy jeśli go zostawię, to może on zmienić swoje zachowanie? Wyjdzie z ukrycia?

Czy lepiej zostawić sobie zwykłego samca, ale tego dominującego?

Chyba lepszym wyjściem jest oddanie tego "agresywniejszego"?

Edytowane przez dudekd55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zwracać uwagę na płetwy. Jak teraz patrzę, to rzeczywiście samice mają je zaokrąglone a samce mocno szpiczaste.

Młodsze samce mogą mieć nie aż tak mocno szpiczaste ale różnica powinna być zauważanla.

 

 

Tym przeganianym samcem jest opal, który chowa się po kątach, ale bardziej mi się podoba. Czy jeśli go zostawię, to może on zmienić swoje zachowanie? Wyjdzie z ukrycia?

Jeśli oddasz zwykłego to tamten nie będzie się czuł zagrożony więc będzie rządził :) Zostaw sobie tego który Ci się podoba i będzi git :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na małą aktualizację :)

 

Zbiornik na dzień 13.07.2014 (5 tygodni po zalaniu)

post-21084-0-16385100-1405246568_thumb.jpg

 

Spośród dwóch samców borelli wybór padł na tego dominującego :)

Oto kilka fotek z "króla" akwarium

post-21084-0-03637700-1405246616_thumb.jpg

post-21084-0-09087600-1405246623_thumb.jpg

post-21084-0-29441900-1405246631_thumb.jpg

 

Samiczka dołączyła do niego wczoraj. Niestety jest bardzo nieśmiała i gdy tylko zobaczyła mnie z aparatem, to od razu się chowała :P

Tym razem to na 100% samiczka. Samiec od razu do niej podpłynął i przez kolejne godziny pływał u jej boku i odganiał adoratorów z innego gatunku ;)

 

Niepokoi mnie tylko, że borellki nie chcą jeść. Sypię rybkom na zmianę: Sera Granugreen, Sera Flake Menu, Tropical Vitality&Color.

Borellki nawet nie próbują podpływać do tafli, żeby złapać coś dla siebie nim neonki wszystko zjedzą.

 

Dzisiaj mam zamiar podać mrożonkę, a kiryskom wrzucić tabletkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niepokoi mnie tylko, że borellki nie chcą jeść. Sypię rybkom na zmianę: Sera Granugreen, Sera Flake Menu, Tropical Vitality&Color. Borellki nawet nie próbują podpływać do tafli, żeby złapać coś dla siebie nim neonki wszystko zjedzą.

Może dlatego że borellki jak to apisto są raczej przydennymi rybkami i chętniej zjedzą coś co opadło na dno :)

 

Generalnie akwarium ciekawie powinno niedługo wyglądać, widać że roślinki się przyjęły i zaczynają bujać... jeszcze ze 2 miesiące i na prawdę będzie co podziwiać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może dlatego że borellki jak to apisto są raczej przydennymi rybkami i chętniej zjedzą coś co opadło na dno
To rozumiem, że uzbroić się w Vitality&Color w granulkach, do tego sypać im Granugreen?

To i tabletki dla kirysków powinny być ok dla borelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mrożonek mam http://www.clarias.pl/sekstet-tropikalny-mrozony-100g-ichthyo-trophic-p-5494.html

Pytanie tylko czy wcześniej rozmrozić czy wrzucić taką zamrożoną kostkę?

Weź wodę z akwarium do jakiegoś pojemnika wrzuć ile tam chcesz tej kostki poczekaj aż się rozmrozi  podaj rybką:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zupełnie inne siteczko takie kuchenne (do przesiewania czegoś drobnego) takie: http://pl.fotolia.com/id/34055377 :) Ale co to pokazujesz też jest ciekawym rozwiązaniem tylko ja właśnie wolę przepłukać dodatkowo pokarm pod bierzącą wodą niż odrazu dawać do akwa. Czy jest różnica to tego nawet nie wiem :) robie to tak profilaktycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudekd55, ten karmnik, który pokazałeś, to nadaje się bardziej do żywego pokarmu. Rureczniki wyłażą przez otworki w stożku, a wtedy rybki pływające w toni wciągają je sobie jak makaron. O tyle jest to dobre rozwiązanie, że robale nie zakopują się od razu w podłożu. Można też stożek wyjąć i zostawic tylko obręcz, wtedy karmink nada się na suchy pokarm - płatki nie będą się rozpływały po całej powierzchni wody.

Z mrożonkami robie dokładnie tak i na takim samym siteczku jak Aisulim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dudekd55, i co taki brak aktualizacji? Co tam słychać u Twoich borellek?

Cisza, bo nic nowego pozytywnego się nie dzieje poza zarastaniem akwa.

Samiec borelki zachorował i nikt nie jest w stanie pomóc http://forum.superakwarium.pl/topic/44609-a-borelli-szybko-oddycha/ :/

Myślałem, że może NO3 i NO3 skoczyło, ale NO2 = 0 a NO3 ~= 25 (około, bo mam testy paskowe). Dla pewności podmienię dzisiaj chyba 10-20% wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na małą aktualizację :)

 

Jak widać na poniższym obrazku rośliny mocno poszły w górę :)

post-21084-0-93660100-1406814826_thumb.jpg

 

No i tu pojawia się moje pytanie.

Jak, na jakiej wysokości przyciąć limnophilę?

Czy trawkę też od razy przyciąć? Ile mniej więcej cm jej zostawić nad poziomem piasku?

 

Z kwestii przykrych, to padł mi ostatnio kirysek panda :/

Nie wiem czy przez upały i temperaturę wody, którą udawało mi się zbijać tylko wieczorami, gdy byłem już w domu czy przez nagły wzrost NO3 do poziomu 50, który zbiłem 2-3 podmianami po 10% i później jedną 20%.

Póki co obserwuję inne rybki, ale zauważyłem, że neonki mają czerwone skrzela.

 

Kolejna sprawa to brązowe plamki, które zaczęły się pojawiać na szybach, kamieniach i roślinach.

Dobrze się domyślam, że to mogą być okrzemki?

Czy walka z nimi ogranicza się do zmniejszenia ilości jedzenia i wydłużeniu czasu świecenia? (a przynajmniej tak wyczytałem w internecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* limnophilę tnij tak, żeby Ci się spodobało - ta roślina to łodygowiec i z każdego miejsca odbije, należy jedynie pamiętać, żeby do dolnych partii docierało światło

* strzałkę zostaw - obcięte liście nie odrastają, lepiej ją przerzedzić ;)

* czerwone skrzela bardziej wskazują na zatrucie amoniakiem czy innym paskudztwem - pilnuj parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to elosiek.

No i też się zastanawiam czy cięcie jej to dobry pomysł...

 

A podpowie ktoś coś w kwestii okrzemek?

Podobno jest to częsty problem w nowych zbiornikach?

 

Parametrów staram się pilnować i robię testy co 2-3 dni, ale ostatnio mam remont na głowie i trochę odpuściłem kwestie związane z akwa.

Teraz jest już trochę lepiej i w razie czego to mam cały czas pod ręką 20L odstanej wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...