Skocz do zawartości

Problem z obsadą


lenydance
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę ponieważ mam problem z moim akwarium, a właściwie z jego obsadą

Aktualnie posiadam zbiornik 60l i ryby:
1) harem prętników
2)4 neonki innesa(jakiś czas temu zdechły 2)
3)5 kirysy(spiżowy, albatros, 2 pstre i lamparci)

4)1 młody glonojad

5)1 młoda kosiarka

6)1 gupik jako pozostałość po dawnym stadzie(resztę oddałem)

 

I tu pojawia się problem, ponieważ mój tata(nie jestem pełnoletni) ma zamiar kupić jakieś 10 brzanek sumatrzańskich. Po co? Żeby coś się działo w akwarium. Ja na to, że po pierwsze za małe akwarium, żeby jeszcze coś dorzucać, a po drugie, brzanki i prętniki?? Zły pomysł. No ale w wakacje mamy robić generalny remont w akwarium. Pewnie ryby też niektóre wymienimy. Ja zaproponowałem, że zamiast brzanek można kupić razbory klinowe, ale dopiero jak będzie ten remont. No to, nie zgodził się, bo trzeba te brzanki kupić małe, to nie będą agresywne i teraz, bo jego kolega to ma jeszcze więcej ryb niż my w takim samym akwarium. Załamałem się i nie wiem co zrobić. Brzanki są ładne, ale żeby było dobrze dla ryb, trzeba byłoby większego akwarium i innych ryb. A razbory są raczej spokojniejsze od brzanek. A tata wierzy we wszystko co mu powie ten kolega i gość w sklepie. Nie wiem co o tym myśleć. Czy ktoś ma może jakiś pomysł, co mam zrobić, żeby przekonać tate, że brzanki to zły pomysł.( chodzi o jakieś sensowne argumenty) I dodatkowo, czy razbory klinowe to rzeczywiście dobry pomysł, na przykład zamiast neonków(za małe akwa na dwa gatunki stadne). 

Z góry dzięki za pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się parametry wody (pH, GH, KH).

Kirysków lepiej trzymać jeden gatunek, a poza tym chyba chciałeś napisać albinos, bo albatros to tylko ptak z tego co wiem. ;)

Tego biednego gupika oddaj, bo sam będzie się tylko męczył. :(

 

I tu pojawia się problem, ponieważ mój tata(nie jestem pełnoletni) ma zamiar kupić jakieś 10 brzanek sumatrzańskich. Po co? Żeby coś się działo w akwarium.

 

"Żeby coś się działo w akwarium" - Oj tak, będzie się działo jak w tym akwa wylądują brzanki, a konkretnie brzanki będą gonić neony i podgryzać płetwy prętników i gupików. Brzanki sumatrzańskie nie nadają się do akwa towarzyskiego z rybami mającymi weloniaste płetwy. To nic, że będą młode. Nie zmienia to faktu że mogą być agresywne, a zresztą one i tak urosną, co? Poza tym, w Twoim akwa jest i tak wystarczająco, a wręcz za dużo ryb.

 

Ojcu proponuję powiedzieć, żeby przed wpuszczeniem tych niszczęsnych brzanek poczytał o tym na forum, popytał na nim doświadczonych akwarystów, a nie sprzedawcy w sklepie. Sprzedawcy w zoologach (oczywiście nie wszyscy) mają często nikłe pojęcie o akwarystyce i/lub zależy im tylko na kasie. ;)

 

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez Kot-akwarysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja myślę że warto by pokazać tacie że nie trzeba mieć brzanek żeby coś się działo.

Podaj parametry, wymiary, podłoże i reszte informacji o zbiorniku.

PS. Kiryski, glonojad, kosiarka za małe akwarium. :)

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...