Skocz do zawartości

[72]


andy102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po ponad roku funkcjonowania zebrałem się w sobie do przedstawienia zbiornika na forum.

[72] standardowe 60x30x40

Zbiornik zalany w drugiej połowie lutego 2013r. w 100% wodą kranową, bez żadnych uzdatniaczy itp, dziwolągów, dojrzewał ponad miesiąc. W czerwcu 2013 przeprowadziłem restart związany z wymianą podłoża.

Podłoże  : substrat JBL AquaBasis Plus, na nim JBL Manado.

Oświetlenie : świetlówka T5 24W Juwel High-Lite Day o barwie 6500K co daje 0,33 W/l, świecę w godzinach 13°°-22°°, sterowane przez najprostszy wyłącznik czasowy

Filtracja : wewnętrzna Aquael Unifilter 500 (2 x gąbka), powierzchniowa Eheim Skim 350 (okresowa).

Nawożenie : linia Planta Gainer Aqua Art : Carbo (codziennie, 5ml), Ferro+ (co pewien czas coś tam poleję), Macro Red (co dzień, 5ml); K+ (przy podmianach, 5ml), Classic (co pewien czas coś tam poleję).

CO2 : brak

Parametry  wody : NO2 - 0
                               NO3 - 10
                               PO4 - 1
                               Ph - delikatnie poniżej 7
                               Gh - 9
                               Kh - 6

                               Temperatura oscyluje pomiędzy 25,5°C (rano), a 26°C (wieczorem)

Testy : kropelkowe Zoolek i Tropical

 

Podmiany : co tydzień 20%, 30/70, woda kranowa z demineralizowaną (kranówa - beton :rolleyes: )
Trochę to potrwało zanim z parametrami zszedłem w dół.

Flora : Java Moss, Taiwan Moss, Flame Moss, Ludwigia Repens, Hydrocotyle Sp.Japan, Rotala Rotundifolia,
           Anubias Barteri, Hygrophila Angustifolia, Cryptocoryne Aponogetifolia, Hygrophila Polysperma, Monosolenium Tenerum

Fauna : Trigonostigma Heteromorpha, Otocinclus Hoppei,  Anentome Helena, RC/Red Sakura, Babaulti Stripes.

 

Ponad to w zbiorniku jest korzeń - Rododendron Japoński, liście Migdałecznika morskiego (wcześniej dębowe), szyszki olchy, trochę kawałków drewna (bliżej nieznanego gatunku) obsadzonych mchem.

 

To tyle. Dodaję fotki i czekam na krytykę pod każdą postacią ;-) .

 

 

619a8e7390.jpg

 

b8863bb96f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium piękne ale muszę się zapytać czy Manado ci nie lata po zbiorniku jak grzebiesz ? ;)

Nie lata, ale  może dlatego że grzebię naprawdę rzadko ;-) . Drażniące w tym podłożu jest coś innego. Mianowice niektóre kamyczki z czasem robią się białe...Nie jest tego dużo, ale jest.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm...

 

 

To ja mam pytanie skąd posiadasz korzeń oraz jaki mech go obrasta

Korzeń gdzieś z Allegro, obsazony Java Moss, Taiwan Moss, Flame Moss.

 

 

A no i jeszcze jaka kora i skąd ją zebrałeś?

Jaka kora :shock: ?

 

 

Widać woda chyba zaraz po podmianie, bo tak czysto

No właśnie kiedy robiłem fotki to, woda była przed cotygodniową podmianą a rośliny przed przycinką :icon_e_biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatna aktualizacja, od 3 dni w baniaku 3 liście Migdałecznika Morskiego (zajęły miejsce liści dębowych). Woda przybrała kolor bursztynu. Czytałem o tym, ale nie sądziłem że 3 liście, wodę zabarwią tak bardzo ;-) . W sumie efekt bardzo mi się podoba, a Krewecie z Otoskami ucztują na liściach "ile wlezie".

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...