Skocz do zawartości

szafka pod akwarium, miejsce na filtr kanistrowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Rybki hoduje od wielu lat, ale to zbiorniczki małe 20L i 60L. Chciałbym postawić sobie zamiast tych powyżej jedno większe, a że zrobiło sie miejsce w domu, od razu pomyślałem że będzie idealne pod 240L (120 cm długość, 40 cm głębokość). Mam znajomego stolarza, będzie mi robił szafkę pod ten zbiornik. Tylko pytanie do Was bo do akwarium bedzie dochodził kanister UNIMAX250, nigdy nie miałem takich filtrów i dlatego moja wyobraźnia jest słaba. Chcę żeby ten kanistererk był schowany w szafce, tylko ile rurek od niego włazi do zbiornika, i jakiej sa grubości? Gdzie robić ewentualne otwory w blacie przyszłej szafki. Lubię porządek i jak jest wszystko pochowane i niewidoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość dwóch rurek to około 2,5 cm.A węże daj po dwóch przeciwnych stronach akwarium na tylnej ściance akwarium.

 

Z tego co wiem standardem są obecnie węże ze średnicą wew. 16mm. Zewnętrznie w zaokrągleniu jest to 20mm. Tak też jest w przypadku tego Unimaxa 250. Także średnica dwóch rurek to na pewno więcej niż 25mm.

 

Otwór o średnicy 5-6cm powinien być wystarczający, aczkolwiek wiem z doświadczenia że lepiej zostawić sobie trochę zapasu i zrobić większy otwór.(np. 8cm) Przy przeciągniętych rurach jak będziesz w przyszłości chciał coś tamtędy jeszcze przecisnąć każdy cm będzie istotny.

 

Ten otwór i tak jest z tyłu szafki i jego wielkość z punktu widzenia estetyki nie ma znaczenia. Rozsądnie będzie zrobić otwór ok. 8 cm średnicy.

Edytowane przez gregotsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ponad 300kg. Szafka wykonana z płyt 18mm dobrze skręcona, z pełnymi plecami i dwoma przegrodami wspierającymi blat powinna bez problemu sobie poradzić.

 

 

Postaraj się o dobre szkło, zwróć uwagę na wzmocnienia wzdłużne aby kończyły się nie dalej jak 10cm od bocznej szyby.

Edytowane przez gregotsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...