Skocz do zawartości

Mapa parametrów wody w Polsce


A!icja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu stworzyłam i zaczęłam uzupełniać mapę, z parametrami wody z różnych miast Polski, co mogłoby się niejednemu przydać.

 

 

https://maps.google.pl/maps/ms?msid=205403387580617718337.0004e2974ca7d50e5de4b&msa=0

 

Wpisów nie jest tak wiele, dlatego prosiłabym, aby podawać parametry wody ze swojego miasta.

gH 

kH

i pH

 

Oraz jakimi testami ów pomiar był robiony.

 

Co jakiś czas będę ją uzupełniać, im więcej wpisów tym bardziej rzetelna ona będzie.

 

Pozdrawiam.

 

Podklejam. Mapet

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podkreślić ,przede wszystkim dla nowych akwarystów, żeby traktować ową mapę jedynie poglądowo. Nie powinna ona zastąpić podstawowych testów akwarystycznych ze względu na rozbieżność parametrów nawet w obrębie kilku kilometrów oraz na ich zmienność w ciągu roku. Niemniej jest to ciekawy pomysł obrazujący jakość wody w różnych regionach kraju.

Myślę że wyglądało by to czytelniej gdyby wyokość ph odpowiałaby kolejno barwie z widma światła słonecznego czyli od fioletu do czerwieni lub coś w tym stylu.

Największa miejscowość w pobliżu jakiej mieszkam:

Ząbkowice Śląskie:

Ph:7

Gh:24

Kh:14

Edytowane przez Nuanda
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę że wyglądało by to czytelniej gdyby wyokość ph odpowiałaby kolejno barwie z widma światła słonecznego czyli od fioletu do czerwieni lub coś w tym stylu.
 

 

Niestety mapy google nie dają takiej możliwości, przynajmniej ta wersja, teraz są nowe, nie bawiłam się w nich ale jakoś życia nie mam ochoty sb komplikować ;)

Jest jak jest, nie trzeba psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Coś mi się wydaje, że to mapka bardziej dla fanów tematu niż początkujących akwarystów. Bo Ci ostatni i tak zawsze są odsyłani (i prawidłowo) na stronę internetową wodociągów. Tam dane są aktualizowane, powiedzmy, raz do roku.
Ale żeby nie było, że tylko narzekam, to tutaj jest aktualny wykaz twardości wody w Bydgoszczy, rozbity na poszczególne osiedla: http://bip.mwik.bydgoszcz.pl/attachments/article/6/Komunikat_za_I_kwartal_2014.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...