Skocz do zawartości

[60l] Roślinniak (profil)


arkosw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przy pomocy jednego z użytkowników tego forum zrestartowałem swoje akwarium. Z wcześniejszego akwa zostało tylko: szkło profil 60x30x33cm, termometr naklejany na szybę i oświetlenie :) reszta nowa.

 

Opis zbiornika:

napowietrzanie- filtr kaskadowy

oświetlenie- świetlówka 2x18w- 0,6W/L

Ogrzewanie- grzałka z termostatem 50W temp. 24,5-26℃

filtracja- filtr kaskadowy hbl-701, w środku gąbka->wata filtracyjna->biobale, a w drugiej komorze ceramika.

Zdjęcie:

post-17118-0-20890900-1393512561_thumb.jpg

technika CO2- brak

gatunki i ilość ryb: planowana obsada:

-harem pielęgnic kakadu lub para ramirez

-10x razbora klinowa

-8x otosek

-ok.10x krewetki rc lub inne

rośliny:

teraz:

-moczarka kanadyjska

-cabomba carolinia

-mech nie wiem jaki :(

Planowane:

-vallisneria spiralis

-echinodorus tenellus

-mały heniek Hemianthus callitrichoides

-pogostemon erectus

-ceratopteris siliquosa

-rotala red

-pogostemon helferi

stosowane nawozy, preparaty itp.:

teraz:

-k+ aqua art ml/24h

za ok. tydzień :P :

-KNO3

-KH2PO4

-K2SO4

micro jest w ziemi ogrodowej (pod piaskiem)

podłoże:

2-3cm ziemi ogrodowej "z biedronki"

na to 4cm piasku z przodu, a ok 7-8cm z tyłu akwarium piasek kwarcowy biały (0,3-0,5mm)

parametry wody: nie mierzę (nie mam na razie pieniędzy na testy kropelkowe).

 

 

Zdjęcia:

 

Po zalaniu:

post-17118-0-70924500-1393512187_thumb.jpg

post-17118-0-70460900-1393512294_thumb.jpg

post-17118-0-77541400-1393512401_thumb.jpg

 

Dzień po zalaniu:

post-17118-0-27997300-1393512669_thumb.jpg

post-17118-0-22854600-1393512743_thumb.jpg

post-17118-0-65458900-1393512800_thumb.jpg

 

Proszę o opinie i porady.

 

I jeszcze takie pytanie: czy jeśli będę miał rybki to będą powodować "prąd wody" i nie będzie tylu śmieci na piasku ? Bo brzydko to wygląda :'(

Wygotowuję korzeń bo robi się pleśń jaką sól dać zwykłą do "kanapek" czy nie jodowaną (mam do hodowli artemii) ?

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieci zawsze będą. Tylko przy rybach przydennych będą przemieszczane,  To czego nie wciągnie filtr ułoży się raczej tak że nie będzie w oczy kuło. Sól do korzenia nie ma  raczej znaczenia bo i tak go później moczysz ze  trzy tygodnie w celu jego oczyszczenia i zatopienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są ryby które nie lubią mocnego światła, chodzi mi o razbory i wszelkie pielęgnice. Otocinclusy są do zaakceptowania, ale jakie masz parametry ?

Kiedyś próbowałem z lekko słabszym oświetleniem w takim samym baniaku i na prawdę takie światło nie sprzyja rybom. 

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moim zdaniem piasek w akwa nie jest z byt z powodu, że gdy chce się zrobić w akwarium w dużej mierze unosi się w wodę. A pro po broblemu na piasku polecam Bocję wspaniałą ( rośnie bardzo duża) lub Ziemiojada brazylijskiego.

 

Za kolejną taką "dobrą radę" dostaniesz ostrzeżenie.

Zdajesz sobie w ogóle sprawę do jakich rozmiarów dorastają te ryby?

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rośliny: teraz: -moczarka kanadyjska

Masz ją dość blisko grzałki. Nie chcę być złym prorokiem, ale też ją posadziłem podobnie jak Ty... i nic z niej nie zostało.

 

 

 

gatunki i ilość ryb: planowana obsada: -harem pielęgnic kakadu lub para ramirez ok.10x krewetki rc lub inne

Musisz mieć sporo kryjówek dla krewetek. Pielęgniczki mogą się zainteresować nimi w celach nie zbyt towarzyskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granulacja jest dobra. Przecież to pyłek jest...

 

Chłopie jaki pyłek ? Jaka granulacja. To przy piasku nie stało nawet. Prawdziwy piasek to taki że nawet go nie zmierzysz z dokładnością do 0,1 milimetra. Chcesz to Ci mogę podesłać jak piasek wygląda na PW.

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roslinki muszę zamówić przez internet bo w moich zoologach nie ma nic oprócz cabomby moczarki i anubiasa +jakies mchy

 

Troszkę się boję co do jakosci, ale czytam komentarze kupujących i nawet jeśli rośliny "przyjdą" "złe" :P to wysyłają drugi raz.

 

Czyli piasek będzie? Bo już się bałem..

 

Andy102

 

Rosliny jutro przesadzę bo dzisiaj już nie dam rady.

 

Akwa ma być całe porośnięte roslinami więc myślę, że krewetki będą miały się gdzieś schować.

Edytowane przez arkosw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...