Skocz do zawartości

Kulki gliniane lub G-T


Pysio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar zrobić sobie kulki gliniane na własny użytek.

Tylko mam kilka pytań co do ich robienia.

1. Jakiego mogę użyć torfu i w jakiej proporcji z gliną?

2. Mam żelazo w proszku (chealt Fe 13%), ile mogę dodać np do jednego kilograma gliny tak aby nie przesadzić a jednak dało to jakiś efekt?

3. Co mogę dodać jeszcze aby lekko wzbogacić kulki, ale nie przesadnie? Symfonia złota?

2. Dodam Symfonie złotą i ewentualnie potas . Tylko wie ktoś w jakich proporcjach co do gliny i torfu?

 

Proszę również o różne rady i sugestie od oso które już robiły własne kulki ;)

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam wszystko, 2 godziny z wujkiem google pomogło.

A torf dałem taki do drzew iglastych, o niskim Ph, pozbawiony dodatkowych nawozów.

 

EDIT:

Zrobiłem te kilka kulek na próbe, lecz po wypaleniu w piekarniku sa zbyt miękkie. tzn jak je włożę do wody to wystarczy niedługi czas aby zrobiły się na tyle miękkie ze rozpuszczają się przy lekkim ściśnięciu ich palcami. Jaka może być tego przyczyna?

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiekałem w 250 stopniach przez jakes 20-25min

 

Od włożenia do wody, kulki robią się miękkie tak, że z łatwością można je "rozpuścić" palcami mija jakieś 20sekund....

Dzis zrobiłem kilka z samej gliny, zobaczymy jaki będzie efekt jak te wypiekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś kulki bez torfu, tylko z żelazem i mikro/makro.

Są o wiele trwalsze, twardsze i dużo wolniej się rozpuszczają. Chyba zrezygnuje z torfu na rzecz nawozów ;)

 

mam jeszcze takie pytanie, orientuje się ktoś ile gramów Cheatlu żelaza 13% odpowiada buteleczce ferro-aktiv 30ml? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...