Skocz do zawartości

Obsada do 121l


adrianek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was prośbę, od znajomego (musiał zlikwidować swój zbiornik) przygarnąłem całą jego obsadę do mojego akwarium 121l  długość 100cm / szerokość 32cm / wysokość 38cm:

 

5 Pyszczaków Yellow,

6 Skalarów,

6 Brzanek sumatrzańskich.

 

Skalary do wydania, pyszczaki raczej też, brzanki zostawię, ewentualnie dokupię jeszcze ich, jak oddam/sprzedam skalary i pyszczaki ile brzanek dokupić ? i ewentualnie jakie ryby do nich dodać ? chcę też kupić jakieś krewetki, tylko jakie i ile ?

 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc, pozdrawiam ;)

Edytowane przez adrianek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze czy na pewno w tym kierunku ma iść akwarium. Pyszczaki, które posiadasz to świetne ryby. Ale jak chcesz mieć dużo roślin to na pewno się nie nadadzą bo to biotop malawi więc piach skały, kryjówki. Za to mniej problemów z akwarium. Bardzo smutne że ktoś w takim połączeniu trzymał  te rybcie. . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne wymiary baniaka. Jak chcesz brzanki to zrezygnuj z krewetek bo skończą jako obiad. Brzanek kilkanaście sztuk i do tego coś na dno.

 

Dzięki ;) szkoda, ale czytałem, że jak brzanki są w większej ławicy to nie interesują się zbytnio innymi mieszkańcami akwarium.

 

Zastanów się jeszcze czy na pewno w tym kierunku ma iść akwarium. Pyszczaki, które posiadasz to świetne ryby. Ale jak chcesz mieć dużo roślin to na pewno się nie nadadzą bo to biotop malawi więc piach skały, kryjówki. Za to mniej problemów z akwarium. Bardzo smutne że ktoś w takim połączeniu trzymał  te rybcie. . 

 

Odpowiedziałem w innym temacie ; ) dzięki za propozycje ;) Ja wiem czy takie smutne? z tego co zaobserwowałem to ryby nie interesują się innymi gatunkami, jak już to walczą (brzanki), ganiają się (pyszczaki), a ze skalarów to zero pociechy jedzą, trochę popływają później stoją w miejscu :)

 

Skalary, jak i pyszczaki już w ciągu tygodnia przeprowadzą się :)

 

Co do brzanek to mam ich 6, jaką ilość Byście polecili do mojego akwarium, i jakie inne ryby ?

 

Co powiecie na 12 Brzanek + Ramirezy lub Kakadu ? wiem że kakadu mogą nie mieć zaraz płetw, ale podobno brzanki w większych ławicach nie interesują się innymi rybami ?

Edytowane przez adrianek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...