Skocz do zawartości

[30l] Iwagumi


Nuanda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi zbiornik jaki powstał w moim domu był następstwem fascynacji zbiornikami Pana Amano w stylu nature.

Ze względu na mały litrarz ciężko było na początku o stabilność parametrów . Podłoże to grys bazaltowy a pod nim ziemia ogrodowa. Skały z kopalni odkrywkowej, przeszły test octowy. Pokrywa aluminiowa DIY pokryta okleiną drewnopodobną.

Oświetlenie: żarówka kompaktowa Osram 6500k 20W

filtracja: chińska kaskada

technika CO2: brak

gatunki i ilość ryb: betta splendens crown tail

rośliny:

mały heniek

e.parvula

rotala red

limnophila sessiliflora

hydrocotyle sp. japan

pogostemon helferi

stosowane nawozy:brak

pokarmy: mrożona ochotka, dafnia, płatki z witaminami

parametry wody

ph7

gh8

kh3

Pokrywa aluminiowa przed oklejeniem

4a18c5d3e77f.jpg

Martwa natura na swoim miejscu

eeb5b2583f9a.jpg

Akwarium w całej okazałości

818d3307476e.jpg

Rośliny i zalewanie

cc3952470136.jpg

Pierwszy dzień istnienia baniaka, wiem kabel szpeci

0627a23184cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia aktualne dodam jutro, troche poczyszcze szyby. Akwarium bez ryb jest martwe, to są skrajnie koserwatywne poglądy,nawet na wystawach czy konkursach akwarystycznych w iwagumi są ryby, pozatym roślinki do tej pory się rozrosły i rybka ma gdzie śię skryć a parametry są w normie. Takim tokiem rozumowania nie powinniśmy wpuszczać ryb do holendrów bo dla większości ryb ma za mocne oświetlenie,nature bo ma nie za wiele wspólnego z naturalnym środowiskiem ryb itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. uważam, że w Iwagumi ryb być nie powinno. Nie dlatego, ż nie ma nic wspólnego z naturalnym środowiskiem, ale dlatego, że jest to "pustynia świetlna". A to, że "Wielki Pan Amano" trzyma tam nawet neony (też ryby BW), które nie mają się nawet gdzie schować, to wedlug mnie kierować się tym nie należy.

 

Z perfekcyjnymi warunkami nie przesadzajmy :P, ale żeby naszym podopiecznym było dobrze i nam się podobało. Ale nie mówię, że biotopowe akwaria są przydkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku zmyliły Cię pierwsze zdjęcia, nie skazałbym bojownika na życie na takim pustkowiu wiedząc że rybka ta nie lubi otwartych przestrzeni. Dodam aktualne zdjęcia ze zmienioną roślinnością.

Co do ogródków to myślę że są częścią środowiska ryb i choć w biotopie ameryki tak obficie zarośnięte miejsca są rzadkością to jednak się zdarzają. Proponuje zobaczyć film Ivana Dalmara Mikolji. Roślinność w naturze jest pokryta detrytusem ale w akwarium nie chcielibyśmy raczej takiego widoku.


Akwarium na dzień dzisiejszy

47dd192e6aa6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuanda, obawiam się że nas nie doceniasz. Filmy Ivana to ja przed snem oglądam ;]. Rośliny pierzaste są pokryte detrytusem, owszem, ale nie wszystkie.

 

Co do zbiornika : nie pokazałeś wersji z kryjówka dla bojka, to czemu się dziwisz oburzeniu? Na początku wyglądało to tak jak podsumował Krzysiek: pustynia świetlna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście ramirezy na piasku

Piasek, to pewne

 

 

Pogostemona masz zaszczepionego na skałce?

Tak na zdjęciu zaraz po zalaniu widać norke do której go wsadziłem, teraz tak mocno wrósł że można skałke na nim podniesć.

 

 

Nuanda, do lata będę mieć już pewną płeć dzikich skrzeczyków pręgowanych

Bliższy jestem Ameryce może ze względu na nieznajomość w takim stopniu azjatyckich wód od strony wizualnej, znacie jakieś filmy pokazujące azjatyckie wody choć w połowie tak jak Ivana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam fotki są niesamowite, nie wiem dlaczego azja cieszy się mniejszą popularnością niż ameryka. Mam na myśli materiały wizualne dostępne w necie bo jakby nie patrzeć to azjatycki bojownik króluje popularnością wśród akwarystów. Zastanawiam się co by tu zmienić w akwarium po obejrzeniu tych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiałów z Azji jest cała masa tylko problemem jest język.Tam co kraj to mówią w innym języku, więc nie jest tak łatwo coś znaleźć. Ja zwykle wpisywałem jakieś słowa kluczowe w youtube (nazwa gatunku, habitat itp), a później szukasz filmików, które mają opis w dwóch językach (tak żeby były szlaczki) Dalej to już w podpowiedziach są filmiki, które filtrujesz po miniaturach bo w tytułach są już tylko szlaczki.

 

Polecam też ten kanał na YT:

http://www.youtube.com/user/ibanorum/videos

Jest tam sporo filmików głównie z roślinami, ale coś można wyciągnąć no i na tę piękne bucephalandry też się dobrze patrzy :)

  Edytowane przez robos7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...