Skocz do zawartości

[200l] Czarne wody Ameryki Południowej - od początku


piczu14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przyszła w końcu kolej na moją aktualizację :)

Zamysł zbiornika pozostał niezmieniony, ale w wyglądzie troszeczkę się zmieniło, ale to będzie do zobaczenia na zdjęciach. 

 

Teraz przypomnę pewne części opisu zbiornika:

 

Parametry:

 

Woda z akwarium:

 

pH - 6,4

GH - 1,46

KH - 0,91

NO3 - 5

 

Woda RO:

 

pH - 6,4

GH - 0,39

KH - 0,91

 

 

Podmieniam raz w tygodniu (czasem raz na 2-3 tygodnie, z racji tego, że studiuję i wyjeżdzam z domu) po 20l wodą RO.

Membrama w filtrze RO nie była wymieniana od początku jego użytkowania, ale robię to celowo, żeby zostawić śladowe ilości minerałów dla roślin z filtra hydroponicznego.

 

Obsada:

 

P. Scalare sp. Peru WF 1+2

Neon czerwony - ok 15szt

Kirysek Sterby 6szt

L104 1+1

 

Poluję jeszcze na parkę jakiś apisto WF.

 

Skalary regularnie się wycierają, ale kiedy tylko zgaśnie światło, ikra momentalnie znika.

 

 

A teraz kilka zdjęć:

 

954_bez_tytu_u.jpg

 

684_img_20150207_190848.jpg

 

760_img_20150205_175021.jpg

 

 

 

Więcej zdjęć  niebawem :P

 

 

Może niedługo uda mi się nagrać jakiś ciekawy film z życia mojego baniaczka :)

 

 

EDIT:

Reszta zdjęć:

Edytowane przez piczu14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na pewno nie peru, a zwłaszcza nie WF. 

Budowa ciała, pyska i ubarwienie inne niż u Peruwianów. 

Moim zdaniem są to hodowlane skalary niewiadomego pochodzenia. Może źle zrozumiałeś sprzedającego? Może to są skalary z innej lokalizacji aniżeli Peru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka dni temu wytarły mi się skalary, a za cel postawiłem sobie, że nie skończy się na pierwszym zgaszeniu światła, jak to do tej pory bywało. Na każdą noc nad gniazdem zapalałem lampkę biurkową i rodzice nie mieli problemu z pilnowaniem ikry. Walczyli o nią zawzięcie, ale niestety nie nauczyły się jeszcze wybierać spleśniałych ziarenek. Na szczęście młode wykluły się zanim grzyb dorwał całość gniazda. Dorosłe skalary przeniosły larwy na filtr (ikra była złożona na grzałce) i tam dokładnie jej pilnowały. Jednak na moich oczach druga samica zrobiła na gniazdo nalot godny grupy szturmowej i z całkiem sporej grupy zostało 20-25 larw, które skalary przeniosły na pień. 

Całość spisana jest na straty, kiedy tylko się rozpłyną, bo nie mam czasu na zabawę z akwarium tarliskowym, ale moim celem jest uczenie rodziców opieki nad małymi. Może bliżej wakacji postaram się o wychowanie młodych przez dorosłą parę w oddzielnym akwarium.

 

Przedstawiam wam zdjęcie gniazda z larwami, a przy okazji część jadłospisu moich pupili.

 

Za tydzień będę miał dostęp do szybszego komputera, więc postaram się o zmontowanie i wstawienie filmu z życia mojego bajorka :P

post-13612-0-86549900-1424640305_thumb.jpg

post-13612-0-97007400-1424640319_thumb.jpg

post-13612-0-33179700-1424640379_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pora na niewielką aktualizację.

 

Po ostatniej podmianie przyszła w końcu pora na lekkie posprzątanie dna. Odmuliłem tylko spod przedniej szyby ze względów estetycznych, dorzuciłem świeżych liści i wyszorowałem szyby.

 

Do mojego akwarium w końcu trafiła parka A. norberti. Wpuszczałem je z wody kranowej i po 7-godzinnym przestawianiu na RO trafiły to zbiornika. Pływają już 5 dni pełne wigoru. Coś czuję, że zostaną królami przedniej szyby :D

 

Parametry z 28.02:

 

pH 6,2

KH 0,6

NO3 5

 

 

Na koniec kilka zdjęć i w końcu bardzo amatorski film :D

 

Główny widok:

382_z1.jpg

 

973_z2.jpg

 

Pani skalarowa

919_z3.jpg

 

Niewielka już ławica neonów. Będę uzupełniał do 20 szt.

891_z4.jpg

 

416_z5.jpg

 

 

Najlepsze zdjęcie bardzo ruchliwej pielęgniczki :D Lepsze ujęcia są w filmie.

 

270_z6.jpg

 

 

A na koniec film:


 

 

 

Wstawię jeszcze krótki fragment z opieki pary skalarów nad larwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...