Skocz do zawartości

Czy przepływ jest odpowiedni?


Kirysio123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam filtr Hailea BT-700 z przepływem 690l/h, filtr pełny funkcje pompy do hydroponiki.

I zastanawiam się czy leżeli na wężu do hydroponiki założył trójnik, i założył na ten wąż (z trójnika) reaktor CO2 z filtra narurowego, czy przepływ na reaktorze nie byłby za słaby? Zawór by był ustawiony tak aby przez hydroponikę przepływało 1/4 wody a przez reaktor reszta.

Na pewno filtr by miał mniejszy opór :), ponieważ woda by płynęła dwoma wężami...

 

Rys. wyjaśni o co mi chodzi xD...

 

post-16636-0-25279700-1388068342_thumb.png

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Więc jak kupię trójnik to zobaczę, przez hydroponikę woda musi lecieć wolno, bo to filtr bio, więc żeby tylko leciała po troszku do hydroponiki a reszta przez reaktor.

To drugie rozwiązanie wg.mnie nie będzie skuteczne, ponieważ woda z hydroponiki jest bardzo napowietrzona i co2 się nie będzie dobrze rozpuszczało.

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem reaktor, tylko nie zewnętrzny a wewnętrzny, to zwykła butelka 0,5l.

Schemat działania...

Woda z filtra wewnętrznego wędruje przez wąż, wpływa do butelki, przez dyfuzor przepływowy.

U góry butelki jest nakrętka w której jest wąż, przechodzi przez trójnik do którego jest podłączona bimbrownia i potem do dyfuzora przepływowego. I tak w kółko...

Opisałem najlepiej jak umiałem. :)

 

Edit:Jak ktoś nie wie o co chodzi to dam rys.

post-16636-0-79195500-1391777846_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...