Skocz do zawartości

Podgryzione ogonki, gdzie jest przyczyna?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczką 115 litrowego akwarium z niewielką obsadą :
8 neonków,
2 welonki,
3 danio różowe,
1 danio pręgowany (zielony)
2 żabki afrykańskie,
parę gupików.

Od ok tygodnia systematycznie wyciągam martwe rybki które mają całkowicie obgryzione ogonki, może mi ktoś pomóc stwierdzić, co może być przyczyną?
Być może to któraś z ryb? Dodam, że problemy zaczęły się po zakupie drugiej ( tej mniejszej ) welonki.

post-18468-0-91022500-1385043520_thumb.jpgpost-18468-0-03583000-1385043515_thumb.jpg

Edytowane przez MimiPyrzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano patrzałam na rybki i było wszystko okej, po południu 2 danio pływały po górze jeszcze żywe, ale już bez ogonów. Danio - tak, wiem, że są stadne, ale 9 mi padło...

Wodę podmieniam co 9 dni 30L, dodaję krople Tropical Esklarin od długiego czasu i nigdy z tym nie miałam problemu. Wodę utrzymuję w 25'c, co jeszcze napisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duże prawdopodobieństwo, że z nową welonką przywlokłaś sobie jakieś choróbsko. Możesz też ewentualnie poświęcić rybkom nieco więcej czasu i przyobserwować, czy któraś nie podgryza drugim płetw.

Wszelkie sztuczności (rośliny i nurek) muszą zniknąć z akwarium, bo mogą wydzielać do wody szkodliwe substancje (tego oczywiście ani w sklepie ani od producenta tych "zabawek" nie usłyszysz) i zatruwać ryby - skutek jest taki, że są osłabione i podatne na choroby.

Jak dasz radę to wstaw wyraźne zdjęcie chorej rybki z uszkodzonym ogonem.

Jutro podmień 30% wody (nalej dzisiaj do wiader żeby odstała) i za dwa dni znowu. A dzisiaj bez sentymentów wyciągnij wszystkie sztuczne rzeczy z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko w akwarium jest przyczyną złego stanu ryb. Jestem w szoku ale i  szanuję że miałeś odwagę to pokazać (Dzięki Bogu).. Teraz na pewno uzyskasz konkretną pomoc.

Dlaczego uważasz,że m.in. filtr jest przyczyną złego stanu ryb? Jeśli dlatego, że jest plastikowy, to też jestem w szoku...

...O to, dlaczego rośliny tak źle wpływają na stan ryb aż boję się zapytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie zorientował się co kolega miał na myśli to chyba powinien zastanowić się nad zmianą hobby.

 

Ja osobiście po przeczytaniu pierwszego posta w tym temacie pomyślałem sobie: marna prowokacja, przecież nie można być aż tak... Przy dzisiejszym dostępie do informacji, w sieci, w książkach (tak wiem, statystyczny Polak czyta tylko Tele tydzień, a i to nie co tydzień), nie wiem, na fejsie nie posyłają jakichś poradników? Mówiąc krótko: ręce, nogi, biusty, ph w ustach opadają...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem, ale liczę, że ASPAHARIAN nam to wytłumaczy.

 

1. Plastiki.

2. Kolorowy żwirek.

3. Pomieszana obsada.

4. Punkt wyżej i mamy złe parametry wody dla ryb, dla jednej dobre dla innych już są złe i zaczynają się choroby.

   Ryby są przez to ciągle osłabione i jedna skucha tworzy łańcuszek który już się ciągnie...

5. Słaba filtracja, na 112L sama gąbka? To nie wystarczy na biologię dla takiego akwa...

    Na ustabilizowanie takiego zbiornika można czekać i czekać (nie mylcie z dojrzewaniem. bo to dwie różne rzeczy)....

   A jest to połowa sukcesu bezproblemowego akwa.

Prawie martwa ryba, która się rusza tylko dzięki bodźcom zewnętrznym to martwa ryba (nie dosłownie), dla innych ryb kolejna rzecz do zjedzenia...

 

 

Tam jest to normą, a nie żadną prowokacją... Ale mam nadzieję, że to Ty masz rację :)

 

To nie jest norma, to jest niewiedza.

Często producenci malują takie ozdoby farbami które są szkodliwe a piszą że wykonana z nieszkodliwego plastiku...

Może wykonana z takiego jest ale pomalowana już nie...

Można zrobić dużo kryjówek z naturalnych rzeczy zbliżonych do tych z naturalnego środowiska z którego wywodzą się ryby (malawi- kamienie, BW- korzenie, itd), a na pewno będą chętniej z nich korzystały i czuły się lepiej (mniej stresu- zdrowsze ryby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...